×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Koalīcija vienojas par diviem no trim strīdīgajiem budžeta jautājumiem

Budzets

Gan premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”), gan koalīcijas partneri pirmdien pēc koalīcijas sēdes pauda gandarījumu par darbu pie nākamā gada budžeta, jo panākta vienošanās divos no trim neatrisinātajiem jautājumiem, un otrdien nākamā gada budžetu iesniegs Saeimā, žurnālistiem atzina labējo partiju pārstāvji.

 

“Sēde bija ļoti gara, bet pietiekami produktīva, jo panācām vienošanos divos no trim līdz šim neatrisinātajiem jautājumiem – par papildu pasākumiem demogrāfijas atbalstam un par ostu nodevu maksājumu. Rīt mēs pieņemam visu budžeta paketi un iesniedzam to Saeimā,” sacīja Dombrovskis.

Arī Reformu partijas līderis Edmunds Demiters teica, ka “mēs varam būt gandarīti par koalīcijas darbu”.

Premjers norādīja, ka diskusijas joprojām būs par uzturēšanās atļaujām, kas ir viena no Nacionālās apvienības (NA) prasībām nākamā gada budžetā.

“Vienīgais neatrisinātais jautājums ir par grozījumiem Imigrācijas likumā. Gan Nacionālā apvienība, gan Ekonomikas ministrija iesniegusi priekšlikumus otrajam lasījumam. Līdz galam vienošanos neesam vēl panākuši, bet noskaņa bija konstruktīva, turpināsim diskutēt, un es ceru, ka līdz budžeta pirmajam lasījumam panāksim vienošanos,” uzskata Dombrovskis.

NA pārstāvis Roberts Zīle uzsvēra, ka apvienība paliek pie savām prasībām, tomēr nākamā gada budžeta iesniegšanu otrdien tas neietekmēs. “Viss paliek spēkā. Debates bija konstruktīvas, un es domāju, ka mēs varēsim atrast risinājumu. Katrā ziņā mēs apzināmies, ka likums ir jāievēro un budžeta iesniegšanas termiņu kavēt nedrīkst,” viņš pastāstīja.

Premjers informēja, ka demogrāfijas jautājumā panākta vienošanās par minimālā bērnu pabalsta paaugstināšanu līdz 120 latiem no 1.janvāra, ar sociālās apdrošināšanas iemaksām saistīto pabalstu izmaksu termiņa pagarināšanu līdz bērna pusotra gada vecumam, samazinot atbalsta apmēru, bet vienlaicīgi paredzot iespēju saņemt bērna kopšanas pabalstu. Tāpat no nākamā gada 1.septembra paredzēts, ka brīvpusdienas saņems 3.klašu skolēni, un palielinās normu, ko par bērnu pusdienām valsts kompensē pašvaldībām, no 80 santīmiem līdz latam. Papildu atbalsts plānots arī bērnu uzturlīdzekļiem.

Jau vēstīts, ka premjers neformālā sanāksmē NA izteicis piedāvājumu, ka varētu noteikt 900 darījumu kvotu, regulējot cilvēku skaitu, kuriem piešķir uzturēšanās atļaujas, kas nozīmētu pagājušā gada darījumu skaita līmeni. Tomēr apvienību šāds piedāvājums neapmierina, norādīja NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Valdība otrdien nākamā gada budžetu iesniegs Saeimā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+