×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2014
Drukāt

Koalīcija vienojas par obligāto eksāmenu fizikā vai ķīmijā pēc trim gadiem (3)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Koalīcijas partijas pirmdien vienojušās par obligātā centralizētā eksāmena fizikā vai ķīmijā ieviešanu pēc trim gadiem, žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

“Kopumā visa koalīcija uzskata, ka fizikas vai ķīmijas eksāmens ir konceptuāli atbalstāms, bet šobrīd mēs to nevaram ieviest uzreiz. Pēc trim gadiem varētu būt reāli, lai 10.klases skolēni varētu sākt mācīties un zinātu, ka viņiem būs šis eksāmens,” viņa sacīja.

Pakāpeniski vidusskolēniem būšot jākārto pārbaudes darbi, kā arī jāpiedalās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotajos pilotprojektos.

Straujuma apgalvoja, ka obligātā eksāmena ieviešanai eksaktajās zinātnēs piekrītot arī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (“Vienotība”), kaut arī viņa iepriekš vairākkārt uzsvērusi, ka obligātā eksāmena fizikā vai ķīmijā vidusskolēniem nebūs.

Fizikas  vai ķīmijas centralizētā eksāmena ieviešanu no 2016./2017.gada rosināja iepriekšējais izglītības ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, un tas guva arī valdības atbalstu.

Druviete iepriekš aģentūrai BNS klāstīja, ka Izglītības attīstības pamatnostādnēs paredzētā mācību vides modernizācija, tostarp ķīmijas un fizikas  kabinetu labiekārtošana, eksakto mācību priekšmetu skolotāju izglītošana, kā arī mācību materiālu uzlabošana, mudinās vidusskolēnus izvēlēties kārtot eksāmenu fizikā vai ķīmijā. Tomēr piespiedu kārtā šajos mācību priekšmetos eksāmens nebūšot jākārto.

Jau esam ziņojuši, ka izglītības eksperti obligātā centralizētā eksāmena ieviešanu vērtēja kā nepārdomātu, jo eksāmeni nepieciešami, lai jaunietis iestātos augstskolā. Izmaiņas plānots ieviest pārāk ātri un skolēni un skolas, iespējams, nevarēs pietiekami sagatavoties.

Šāds lēmums bija pārsteigums arī skolu direktoriem. Latvijas Izglītības iestāžu vadītāju asociācijas vadītāja Ineta Tamane norāda, ka ir akreditētas dažādas izglītības programmas, kurās eksaktie priekšmeti netiek mācīti. Jāņem vērā arī nodrošinājums – ne visām skolām ir pietiekami labs tehniskais nodrošinājums šo priekšmetu apguvei, kā arī ne visās skolās ir fizikas un ķīmijas skolotāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kaut kāds idiotisms -ka pats ministrs ir pret eksāmenu fizikā un ķīmijā. Savulaik kārtoju ne tikai tos un ne man ne kādam citam tolaiku ( 60. gadu) skolēnam nekads gabals zināšanu nenokrita…tikai vairojās. Tā laikam notiek, ka ministrijas vada partiju ielikteņi ar vāju prāta izglītību…

  2. Un tas, ka skolās nav pietiekamu līdzekļu priekšmetu apguvei ir valsts nolaidība. Tagad lai sagatavo skolas kā pienākas, un beidzot jaunieši varbūt mācīsies nevis šlandarēs pa ielām. Pats personīgi izvēles kārtā esmu kārtojis abus no šiem eksāmeniem, ne tikai vienu.

  3. Tas patiešām ir tikai labi, jo eksaktās zinātnes ir lieta, kas var palīdzēt Latvijai celties 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+