×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Koalīcija vienojas virzīt jauno pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modeli uz Saeimu

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Koalīcija vienojusies virzīt jauno pašvaldību finanšu izlīdzināšanas (PFI) modeli izskatīšanai Saeimā, pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Attiecīgo iniciatīvu paredzēts virzīt parlamentā kā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas likumprojektu.

Finanšu ministrijā iepriekš atzīmēja, ka jaunais PFI modelis ir vienkāršs un caurskatāms. “Tas ļaus pašvaldībām ilgtermiņā vienkāršāk plānots savas finanses. Tāpat jaunais modelis izmainīs valsts budžeta dotācijas sadales principus – sadalīs to proporcionāli starp pašvaldībām, tuvinot tās pašvaldībai ar vislielākajiem ieņēmumiem uz vienu nosacīto iedzīvotāju. PFI sistēmas ieviešanas gadā tiks arī nodrošināts, ka nevienai pašvaldībai izlīdzinātie ieņēmumi, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, nesamazinās. Vienlaikus tiek būtiski vienkāršota modeļa aprēķina formula,” skaidroja ministrijā.

PFI modelis izstrādāts finanšu ministra Jāņa Reira (V) vadībā, sadarbojoties un ieklausoties pašvaldību vadītāju ieteikumos ministra izveidotajā Konsultatīvajā padomē par pašvaldību finanšu jautājumiem. Tā galvenais mērķis ir nodrošināt reģionāli sabalansētu un līdzsvarotu resursu pieejamību visām pašvaldībām.

Jaunas likumprojekts varētu stāties spēkā no 2016.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+