×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Koalīcija vienojusies par budžeta grozījumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Koalīcijā ir panākta vienošanās par šā gada budžeta grozījumiem, tāpēc var prognozēt koalīcijas atbalstu tiem šīs nedēļas Saeimas balsojumā un arī otrajā lasījumā, šodien pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Taujāts, vai kādiem no koalīcijas partneriem ir iebildumi pret sagatavotajiem budžeta grozījumiem, Dombrovskis norādīja, ka par budžeta grozījumiem vairāk nekā mēnesi tika diskutēts valdībā, tāpēc visas vēlmes un iebildumi iespēju robežās tika sabalansēti.

Premjers piebilda, ka patlaban budžeta grozījumi paredz, ka šā gada budžeta deficīts nepārsniedz 1,9% no iekšzemes kopprodukta (IKP). “Jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka mēs nevaram visus papildus vai virsplānā ieņēmumus sadalīt papildus tēriņiem,” sacīja valdības vadītājs. Arī nākamgad esot nosprausts mērķis turpināt samazināt budžeta deficītu, lai tas nepārsniegtu 1,4% no IKP. Latvijai ir arī noteiktās apņemšanās par budžeta deficītu samazināšanu, atgādināja Dombrovskis.

Šodienas koalīcijas sadarbības padomes sēde ilga vien aptuveni pusstundu, un tajā esot izskatīti jautājumi, kas skar šīs nedēļas Saeimas un valdības darba kārtību.

Kā ziņots, Saeima par šā gada valsts budžeta grozījumiem lems ārkārtas sesijas sēdē 22.augustā, šodien nolēma Saeimas prezidijs.

Plānots, ka parlamenta sēdē valsts budžeta grozījumu likumprojektu pakete tiks nodota izskatīšanai komisijās un tiks skatīta 1.lasījumā, liecina Finanšu ministrijas mājaslapā publicētā informācija.

Jau vēstīts, ka 2012.gada budžeta grozījumos prioritārajiem pasākumiem Ministru kabinets nolēmis sadalīt papildu 70 miljonus latu.

Vislielākais papildu finansējums paredzēts Satiksmes ministrijai – 20,6 miljoni latu. Piešķirtie līdzekļi tiks novirzīti valsts un pašvaldību autoceļu uzturēšanai un atjaunošanai, kā arī dotācijai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem.

Veselības ministrijai papildu finansējums paredzēts 19,5 miljonu latu apmērā. Papildu līdzekļi plānoti Mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna īstenošanai 1,1 miljona latu apmērā, rindu mazināšanai uz medicīnas pakalpojumiem, diagnostisko un laboratorisko izmeklējumu nodrošināšanai, speciālistu konsultāciju un dienas stacionāros sniegto pakalpojumu samaksai 7,4 miljonu latu apmērā.

Kultūras ministrijai papildu piešķirs līdzekļus 5,1 miljona latu apmērā, tai skaitā nodrošinot finansējumu pašvaldībām dziesmu un deju svētku procesa nodrošināšanai, Latvijas Nacionālās operas saimnieciskās darbības stabilizācijai un skatuves rekonstrukcijai, kā arī mūzikas instrumentu, skaņu un gaismas tehnikas un koncerttērpu iegādei teātriem, orķestriem un koriem.

Papildu līdzekļi piešķirti Labklājības ministrijas vajadzībām 3,9 miljonu latu apmērā. Finansējums paredzēts piemaksām politiski represēto pensijām 2,2 miljonu latu apmērā, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstiem un valsts pabalstiem ar celiakiju slimiem bērniem apmēram 496 000 latu apmērā. Plānoti līdzekļi invalīdu tehnisko palīglīdzekļu saņemšanai.

Papildu līdzekļi piešķirti Zemkopības ministrijai 2,3 miljonu latu apmērā valsts atbalstam lauksaimniecībā, Ārlietu ministrijai – 402 000 latu apmērā Latvijas ārpolitikas interešu īstenošanai, Iekšlietu ministrijai – 3,9 miljonu latu apmērā Drošības policijas darbības nodrošināšanai, Izglītības un zinātnes ministrijai – 3,2 miljonu latu apmērā augstas klases sportistu un treneru materiālajai stimulēšanai par izciliem sasniegumiem sportā un citiem sporta veicināšanas pasākumiem.

Izdevumu pieaugums plānots atbilstoši valsts ilgtermiņa izaugsmes rādītājiem un ievērojot Eiropas Savienības noteikumus valsts budžeta deficītu 2013.gadā samazināt par 0,5%, informēja Finanšu ministrijā.

“Šis gads ir radījis samērā drošu bāzi, lai varētu apgalvot, ka kopumā tas izdevies veiksmīgs, tādēļ varam atļauties arī atsevišķus ekonomikas stimulācijas pasākumus šā gada budžeta grozījumos,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks (V). Viņš atzīmē, ka šī ir pirmā reize pēdējos piecos gados, kad budžetu nevis mazina, bet gan palielina.

Ministrijas pārstāvju sniegtā informācija pēc 17.augusta valdības sēdes liecina, ka ar šā gada budžeta grozījumiem kopumā budžeta izdevumi, ieskaitot prioritāros pasākumus 70 miljonu latu apmērā, šogad palielināsies par 222 miljoniem latu.

Lielākā summa paredzēta Eiropas Savienības (ES) līdzfinansēto projektu īstenošanai lauksaimniecībā – tā sasniedz 88,2 miljonus latu. Tālāk seko prioritārie pasākumi 70 miljonu latu apmērā, par kuriem notikušas plašākās diskusijas. Vēl 21,2 miljoni latu paredzēti vecuma pensiju izmaksām, 13,3 miljoni – iemaksām ES budžetā, 9,1 miljons latu – Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanai Kultūras ministrijai.

4,1 miljons latu paredzēts naftas produktu rezervju sistēmas uzturēšanai, attiecīgi palielinot arī valsts pamatbudžeta ieņēmumu prognozes pievienotās vērtības nodoklim un valsts nodevai par naftas produktu drošības rezervju uzturēšanu. Citi izdevumi veido 13,5 miljonus latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+