×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

Koalīcija vienojas par darba grupas sastāvu Bordāna reformu vērtēšanai (2)

LETALETA

Koalīcija šodien vienojusies par sastāvu darba grupai, kas vērtēs tieslietu ministra Jāņa Bordāna pieteiktajām reformām tieslietu jomā.

“Vienotību” darba grupā pārstāves partijas valdes locekle un kādreizējā Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karīna Korna, Reformu partiju – Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Jānis Ozoliņš, nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – nacionālās apvienības valdes loceklis Jānis Iesalnieks, bet pie frakcijām nepiederošus deputātus – Saeimas deputāts Klāvs Olšteins.

Tāpat darbā iesaistīsies arī tieslietu ministrs, kurš prezentēs savus reformu piedāvājumus. Kā žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), darba grupa darbosies pamatā četru cilvēku sastāvā, nepieciešamības gadījumā pieaicinot tieslietu ministru un ekspertus.

Dombrovskis uzsvēra, ka darba grupas uzdevums ir izvērtēt reformu saturu, pēc iespējas vienoties, kuras ir tās reformas, kuras virzīt uz priekšu, kā arī “iespējamu procedūru un laika rāmi”.

Viņš arī piebilda, ka pirmā darba grupas sēde varētu notikt tuvākajā laikā.

Kā ziņots, Bordānu tieslietu ministra amatam savulaik izvirzījusī VL-TB/LNNK novembra sākumā vērsās pie premjera Dombrovska, prasot atsaukt viņu no amata, taču Dombrovskis nolēma “pagaidām neprasīt” Bordāna demisiju, argumentējot, ka ir svarīgi turpināt virzīt ministra pieteiktās reformas. Tas paplašināja plaisu starp koalīcijas partneriem, un VL-TB/LNNK paziņoja, ka līdz ar to spēku zaudējis koalīcijas līgums.

Bordāns iepriekš nebija gatavs nosaukt termiņu, kurā īstenos tieslietu jomā pieteiktās reformas, turklāt viņš izvairīgi runā par iespējām nodrošināt savām iniciatīvām politisko atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Neaizmirstiet, no kurienes Bordāns nāk – no Vienotības radikālā spārna un tākā viņš realizē savu bijušo saimnieku pasūtījumu: sašķelt NA, tad viņš arī attiecīgi rīkojas, bet Dombrovskis par to viņu piesedz.
    Visa politika.

  2. Šodien krustpunktos pie Tomsona no neatkarīgo deputatu pārstāvja puses izskanēja, ļoti neskaidra Bordāna rīcība, kad viņš ir bremzējis ļoti svarīgu likumprojektu savlaicīgu sagatavošanu un iesniegšanu parlamentā. To ir izdarījis pēdējā brīdī, ko praktiski saeima nevar straujā tempā izskatīt. Kāpēc tā Bordāns to ir darījis? Man ir aizdomas, ka viņš to ir darījis speciāli, gatavodamies jau savlaicīgi izveidojot jauno partiju, kur viņš ir aktīvs tās atbalstītājs. Pēc dzirdētā radio, man ir pārliecība, ka NA rīkojās pareizi Bordānu izslēdzot no NA partijas, un arī kā ministra atsaukšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+