×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
13. februāris, 2017
Drukāt

Vienprātīgs atbalsts VID Finanšu un Muitas policijas apvienošanai

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Koalīcijā ir vienprātīgs atbalsts Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu un Muitas policijas apvienošanai, žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Valdības vadītājas pēc valdošās koalīcijas partiju sanāksmes sacīja, ka partneriem bez iebildumiem vienojās par šo priekšlikumu. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija virzīs šādu likumprojektu izskatīšanai parlamentā, un paredzēts, ka likuma izmaiņas varētu stāties spēkā no 1.oktobra.

Taujāts, ar ko jauns likumprojekts būs atšķirīgs no tiem, kas Saeimas komisijām nodoti jau pērn septembrī, Kučinskis atbildēja: “Tam ir vienprātīgs koalīcijas partneru atbalsts”. Turklāt šoreiz jautājums par Finanšu un Muitas policijas apvienošanu būs nodalīts no ieceres par Iekšējās drošības dienestu, skaidroja premjers.

Viņš norādīja, par Iekšējās drošības dienesta izveidi vēl diskutēs darba grupa un tuvākajās nedēļās varētu būt ekspertu slēdziens.

Šoreiz šis “nav lēmums no malas”, akcentēja Kučinskis, piebilstot, ka pie reformām strādā arī VID vadītāja Ilze Cīrule.

“Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns sacīja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks atbalsta reformas, lai apvienotu Finanšu un Muitas policiju. Savukārt jautājums par VID Iekšējās drošības dienesta pārraudzību tikšot risināts darba grupas piedāvājumā, norādīja Smilēns. Politiķis piebilda, ka “Vienotība” arī gatava piedalīties ar savu padomu.

Kā ziņots, iepriekš šis jautājums bija izraisījis domstarpības koalīcijā. Vēlāk izskatīšanai parlamenta komisijās bija nodoti vairāki likumprojekti – gan “Vienotības”, gan Zaļo un zemnieku savienības sagatavotie, kas nekādu tālāko virzību vēl neguva.

Toreiz “Vienotība” iebildumus pret likumprojektu saistīja tieši ar jautājumu par Iekšējās drošības biroju. “Vienotības” piedāvātie likuma grozījumi neparedzēja izmaiņas šajā jomā, proti, paliktu spēkā pašreizējais regulējums, kas nosaka – Finanšu policijas pilnvarotas amatpersonas izmeklē noziedzīgus nodarījumus valsts ieņēmumu jomā un VID amatpersonu un darbinieku rīcībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+