×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
19. decembris, 2016
Drukāt

Koalīcija nepanāk vienošanos par nodokļiem. Par ko rīt balsos Saeima?

Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Saeimas deputāts Edvards Smiltēns, Ministru prezidents Māris Kučinskis, Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs Armands Krauze un Saeimas deputāts Jānis Vucāns piedalās Koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdē. Foto - LETAPartijas "Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Saeimas deputāts Edvards Smiltēns, Ministru prezidents Māris Kučinskis, Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs Armands Krauze un Saeimas deputāts Jānis Vucāns piedalās Koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdē. Foto - LETA

Koalīcijas partijas arī šodien nav panākušas kompromisu attiecībā uz nodokļu politikas izmaiņām, pēc koalīcijas sēdes žurnālistiem atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Vienošanās netika panākta, jo galvenās viedokļu atšķirības bija attiecībā uz situāciju par ieceri ieviest sociālās minimālās iemaksas. Kučinskis norādīja, ka viņa pozīcija ir atteikties no minimālajām sociālajām iemaksām, savukārt “Vienotība” vēlējās atlikt to ieviešanu.

Kučinskis neizslēdza iespēju, ka kompromisa variants attiecībā uz mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) regulējumu vēl varētu tikt meklēts šodien notiekošajā parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē.

Saeimas komisija galīgajā lasījumā atbalsta MUN palielināšanu līdz 15%; mazajiem uzņēmumiem MUN būs 12%

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā, paredzot MUN likmi palielināt līdz 15%. Savukārt uzņēmumiem ar apgrozījumu līdz 7000 eiro MUN likme nākamgad būs 12%.

Šādu kompromisa ierosinājumu atbalstīja vairākums komisijas, tostarp vairāki opozīcijas deputāti. “Vienotības” parlamentārieši balsojumā atturējās, bet Mārtiņš Bondars (LRA) balsoja pret.

Deputātu atbalstītais ierosinājums paredz, ka 12% MUN likme būs izņēmums uz vienu gadu mazajiem uzņēmumiem. Pārējiem mikrouzņēmumiem nodokļa likme no nākamā gada būs 15%.

Vienlaikus komisija noraidīja “Vienotības” iesniegto priekšlikumu ļaut uzņēmumiem izvēlēties – maksāt sociālās iemaksas par visiem darbiniekiem un MUN likmi 5%, vai arī tikai MUN likmi 15%. “Vienotības” ierosinājumus atbalstīja tikai šī politiskā spēka pārstāvji.

Saeima iepriekš ar opozīcijas balsīm konceptuāli atbalstīja likumprojektus, kas paredz no nākamā gada palielināt MUN likmi līdz 15%, tā vietā atsakoties no ieceres par minimālo sociālo iemaksu ieviešanu. Rīt Saeima plāno galīgajā lasījumā vērtēt šos priekšlikumus.

Saeimas Prezidijs šodien sasauca Saeimas ārkārtas sēdi, kas notiks otrdien, 20.decembrī, pulksten 12.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+