Latvijā
Novados

Koalīcijai izdodas noturēt varu Bauskas novada domē0

Foto LETA

Koalīcijai izdevies noturēt varu Bauskas novada domē, un ceturtdien par domes priekšsēdētāju ievēlēts Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvis Arnolds Jātnieks, aģentūra LETA uzzināja domē.

Jātnieks ievēlēts ar deviņu deputātu balsīm. Viņu atbalstīja ZZS, nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un “Vienotības” deputāti, kā arī opozicionārs Artūrs Toms Plešs (“Latvijas attīstībai”), kurš aprīlī bija to deputātu grupā, kas izteica neuzticību līdzšinējai vadībai, no amata gāžot Raiti Ābelnieku (VL-TB/LNNK).

Informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā liecina, ka Jātnieks ir agronomijas maģistrs un zemnieku saimniecības “Vaidelotes” īpašnieks.

“Paldies par uzticību. Es ceru, ka man izdosies tikt galā ar šiem pienākumiem, kas man ir jauna pieredze, bet man ir stipra izpilddirektoru komanda, un viss izdosies. Esmu saņēmis atļauju no savas ģimenes ieņemt šo amatu. Ceru, ka spēšu sastrādāties ar visiem novada domes deputātiem,” pēc ievēlēšanas paudis Jātnieks.

Novada mēra amatam virzītais Aleksandra Novickis (LRA) savu kandidatūru atsauca. Viņš aģentūrai LETA klāstīja, ka to darījis, jo opozīcija jau iepriekš zinājusi par koalīcijas vienošanos. Kāpēc Plešs piekritis balsot par ZZS pārstāvi, Novickis nezināja teikt.

Opozicionāri balsošanai bija pieteikuši Karīnu Andreiku (LRA). “Tas bija kandidāts, kas varēja saliedēt deputātus, bet viņi nebija tam gatavi,” pauda Novickis.

Novada domes priekšsēdētāja vietnieka amata pienākumus arī turpmāk pildīs Voldemārs Čačs (VL-TB/LNNK).

Jau vēstīts, ka aprīļa beigās ārkārtas domes sēdē deviņiem deputātiem paužot neuzticību Ābelniekam, viņš zaudēja amatu. Neuzticības balsojumu atbalstīja “Saskaņas”, Latvijas Reģionu apvienības, partijas “Latvijas attīstībai”, kā arī Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas deputāti. Pārējie deputāti domē pārstāv nacionālo apvienību, “Vienotību” un ZZS.

LA.lv