×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
22. janvāris, 2018
Drukāt

Koalīcijai nav domstarpību par pakāpenisku pāreju uz latviešu valodā (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valdošās koalīcijas politiķiem nav domstarpību par pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā vispārējās izglītības iestādēs.

Koalīcijas partneri atbalsta šo priekšlikumu, un šodien koalīcijas partiju sanāksmē iebildumu pret to nebija, sacīja Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Valdība otrdien plāno izskatīt IZM sagatavotos grozījumus Izglītības likumā, kuros paredzēts noteikt pakāpenisku pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā, liecina valdības darbakārtība.

IZM izstrādātajā likuma grozījumu projektā norādīts, ka pāreja uz mācībām valsts valodā vispārējās vidējās izglītības posmā vispārējās izglītības iestādēs veicinās sekmīgu jaunā vispārējās izglītības satura un mācīšanās pieejas ieviešanu. Ministrijas sagatavotie priekšlikumi pārejai uz mācībām valsts valodā vispārējās vidējās izglītības posmā ļaus gan kvalitatīvi īstenot jauno pieeju mācību saturam un mācību procesa īstenošanai, gan nodrošināt mazākumtautību valodas un kultūras saglabāšanu atbilstoši Latvijas starptautiskajām saistībām, norādīja ministrijā.

Likumprojektā ir iekļauti grozījumi, kas nosaka juridisko pamatu pārejai uz vispārējās vidējās izglītības ieguvi tikai valsts valodā, kā arī precizē virkni likuma normu, kas ir nepieciešamas mācību valodas lietojuma tiesiskā regulējuma izveidei visā vispārējā izglītībā.

Paredzēts, ka likuma grozījumi stāsies spēkā pakāpeniski, pārejai uz mācībām latviešu valodā sākoties 2019.gada 1.septembrī, bet reformai noslēdzoties 2021.gada 1.septembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai tiešām ministrijā nesaprot,ka visvieglāk valodu apgūst bērni un tāpēc muļķīgi sākt mācīt vidusskolā.Jāsāk bērnudārzā.

  2. pakāpeniski — nē ! Atbildēt

    Tā ir tikai miglas pūšana. Uz valsts valodu vajadzēja pāriet jau vakar.

Draugiem Facebook Twitter Google+