×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

Koalīcijai nav iebildumu pret Bordāna kandidatūru tieslietu ministra amatam

Foto-LETAFoto-LETA

Neviens no koalīcijas partneriem iebildumus pret Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) kandidatūru tieslietu ministra amatam šodien nav izteicis, pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Premjers šodien esot informējis koalīcijas partnerus par “Vienotības” sarunu gaitu ar nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī aicinājis ceturtdienas Saeimas sēdē atbalstīt Bordāna kandidatūru tieslietu ministra amatam.

“Šodien šo jautājumu pārrunājām, koalīcijas atbalsts ir, un ceturtdien virzāmies uz priekšu,” sacīja Dombrovskis. Viņš piebilda, ka ir diezgan likumsakarīgi, ka nav iebildumu par Bordāna virzīšanu tieslietu ministra amatam, jo viņa kandidatūra tika apspriesta jau valdības veidošanas laikā.

Deputāte Elīna Siliņa šodien žurnālistiem pastāstīja, ka neatkarīgo deputātu grupa rīt plkst.17 plāno tikties ar Bordānu, lai pārrunātu deputātiem svarīgus jautājumus, piemēram, komunālo maksājumu jautājums, maksātnespējas lietu ātrāka virzība un citu uzņēmējiem svarīgu jautājumu tiesiskā sakārtošana. Tomēr patlaban neesot pamata domāt, ka neatkarīgo deputātu grupa neatbalsta Bordāna kandidatūru, norādīja Siliņa.

Kā ziņots, Saeimas ārkārtas sēde par uzticības izteikšanu tieslietu ministra amata kandidātam Bordānam tiks sasaukta ceturtdien, 5.jūlijā, plkst.10, šodien nolēma Saeimas Prezidijs.

VL-TB/LNNK kā tieslietu ministra amata kandidātu izvirzījusi pašreizējo ministrijas parlamentāro sekretāru Bordānu.

20.jūnijā par demisiju paziņoja iepriekšējais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK), jo viņam un Dombrovskim esot pārāk atšķirīgi viedokļi par ebreju īpašumu kompensācijas jautājumu. Premjers nākamajā dienā ministra demisiju pieņēma.

1967.gadā dzimušais Bordāns izglītību tiesību zinātnē ieguva Latvijas Universitātē. Viņš bijis Ārējās tirdzniecības ministrijas starptautisko līgumu nodaļas speciālists. 1993.gadā Bordāns strādājis par juriskonsultu AS “Vācijas-Latvijas banka”. 2010.gadā Bordāns bija Ministru prezidenta padomnieks, strādājis par zvērināto advokātu birojā “Wall”.

Bordāns kandidējis 5.Saeimas vēlēšanās no “Latvijas ceļa” (LC) saraksta un ieņēmis deputāta vietu pēc tam, kad kāds no frakcijas biedriem nolicis mandātu. Bordāns kandidējis arī 6.Saeimas vēlēšanas, tad 1997.gadā no LC saraksta kandidējis Rīgas domes vēlēšanās. 2010.gadā Bordāns kandidējis 10.Saeimas vēlēšanās no “Vienotības” saraksta.

2011.gadā Bordāns paziņoja par izstāšanos no “Vienotībā” iekļautās partijas “Pilsoniskā savienība” un kopā ar domubiedriem izveidoja biedrību “Demokrātiskie patrioti”, kur ieņēma valdes locekļa amatu.

Bordāns kandidēja arī 11.Saeimas vēlēšanās no nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK saraksta. Saeimā viņš ievēlēts netika, bet kļuva par TM parlamentāro sekretāru.

Kā ziņots, Saeima pavasara sesiju slēdza 21.jūnijā un rudens sesiju sāks 4.septembrī. Saeimas sesiju starplaikā turpinās darbs parlamenta komisijās, notiek protokolārās tikšanās, nepieciešamības gadījumā var tikt sasauktas Saeimas ārkārtas sesijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+