×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

ZZS: Koalīcijas līgums vairs nav spēkā – “Vienotība” un NA to sagrāvušas (32)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) vadītās valdības koalīcijas līgums pēc būtības vairs nav spēkā, jo “Vienotība” un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (NA) to sagrāvušas, atbalstot izmaiņu veikšanu Satversmē, par kurām nav panākta vienošanās koalīcijā, šodien žurnālistiem sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Viņš gan piebilda, ka minētā iemesla dēļ valdības krišana nav gaidāma.

“Vienotība” un nacionālā apvienība ir ļoti apzināti pārkāpušas koalīcijas līgumu, taču politiķim nav saprotams, kāpēc partneri šādi rīkojušies, sacīja Brigmanis.

ZZS ietilpstošās partijas “Latvijai un Ventspilij” līderis Ventspils mērs Aivars Lembergs aģentūrai BNS pauda viedokli, ka “Vienotība” un NA ar savu rīcību, pārkāpjot koalīcijas līgumu, provocē iespējamu Straujumas valdības krišanu. ZZS pati negāzīs valdību, bet to “jebkurā brīdī var izdarīt NA un “Vienotība”, sprieda Lembergs.

“”Vienotība un NA faktiski ar savu rīcību jau ir pārkāpusi koalīcijas līgumu, virzot priekšlikumu par izmaiņām Satversmē bez trešā koalīcijas partnera [ZZS] piekrišanas,” viņš teica.

Uz jautājumu, kāda ir NA un “Vienotības” motivācija šādi rīkoties, Lembergs atbildēja, ka ZZS valdības ministri – ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola un veselības ministrs Guntis Belēvičs – iespējams, ir aizskāruši ļoti lielas ekonomiskās intereses, tostarp saistītas ar valdības lēmumu nepiedalīties starptautiskajā izstādē “World Expo 2015” Milānā un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) transportlīdzekļu iepirkumu.

“Iespējams, ka koalīcijā ir vairāki ietekmīgi politiķi, kas ir ļoti noskaitušies uz Straujumu par to, ka viņa pieļāva gan Latvijas dalības “World Expo 2015″ apturēšanu, gan Belēviča izvēli valstij pašai iepirkt NMPD automašīnas. Līdz ar to, varbūt ir vēlme viņas [Straujumas] vietā ielikt kādu, kas stāvētu un kristu par valdošo ekonomiskajām interesēm,” pieļāva Lembergs, piebilstot: “Ir arī mazāki jautājumi, bet ir skaidrs, ka šīs lietas izsauc sponsoru un biznesa partneru dusmas. Cita izskaidrojuma nav, jo ne jau atklātās vai aizklātās prezidenta vēlēšanās ir tas sāls”.

“Tikai jautājums ir, kādēļ tas tiek darīts brīdī, kad Latvija ir prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē,” retoriski vaicāja Ventspils mērs.

ZZS frakcijas vadītājs iepriekš norādīja, ka šādi koalīcijas partneru soļi atraisa rokas politiskajam spēkam rīkoties pēc saviem ieskatiem. ZZS gan to neplāno izmantot negatīvā veidā.

Kā ziņots, “Vienotības” un nacionālās apvienības deputāti šodien balsoja par Satversmes grozījumu, kas paredzētu atklātu Valsts prezidenta ievēlēšanu, nodošanu izskatīšanai komisijās. Pagaidām gan attiecīgais priekšlikums nav guvis Saeimas vairākuma atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. … Steidzigi un arkarteji … NA jaapvienojas ar LRA un tad jaiegust vismaz sadarbiba ar Vienotibu, jo LR draud iekseji noorganizets pro Kremliskais Apversums … ar nenosakamam konsekvencem … !

  … Lai iegutu so nacionali domajoso trijpartiju sastaditu nakoso valdibu … ir jasasauc to trijpartiju un citu partiju valstij lojalo politiku/deputatu/ biedru kongress … sastadot jauno Atausmas partiju … pat jau Zatleram ataust gaisma par valsti notiekoso … un jau paredzetam un valsts drosibai vajadzigam 13. velesanam … !

 2. ZZS IR LIELA MĒROGA ZAGĻA UZTURĒTA BANDA , KAS SAVA BOSA KOMANDAS IZPILDA , KĀ SĒTAS KRANČI – NEIZLAIŽOT NEVIENU SMILKSTIENU !

 3. Laikam ZZS ir par domu ar Maskavas partijas Vienotā Krievija filiāli SC un veidot jaunu koalīciju = rublis, Putins un guberņa?

 4. Pareizi! Un vispozitīvākais veids būtu rosināt samazināt 21% PVN vismaz pašiem,ikdienā nepieciešamākajiem,pārtikas produktiem,kuriem pat Spānijā un Itālijā tiek piemērota tikai 4%PVN likme,kas ir vairāk kā pieckārt zemāka!

 5. Ieviesīsim skaidrību! Atbildēt

  Augusts Brigmanis kadreiz presē izteicās,ka esot par progresīvo ienākuma nodokli ar abām rokām! Vai arī šodien? Un kā ar samazinātu PVN likmi pārtikai šodien,kad ZZS uzskata,ka koalīcijas līgums vairs nav spēkā?

  • Nu pieprasīt tādu lielu nacionālo patriotismu no šiem augsti stāvējušajiem padomju dižvīriem mēs nevaram, bet viņu samierināšanos ar NATO klātbūtni jau gan butu jāpanāk.
   Un ir jau arī skaidrs, ka tāda koalīcija, kuru veido pretējas ideoloģijas partijnieki, ilgi pastāvēt nevar.

 6. Mažoritārās vēlēšanas un progresīvos nodokļus!

 7. Guntis Belēvičs-visu 24 gadu laikā pirmais patstāvīgi domājošais Latvijas veselības ministrs,kurš vienīgais 100% atbilst savam amatam,jo nevadās pēc īkšķa norādes!

 8. Tiem daziem godigiem ZZS Atbildēt

  Deputiem kas atrodas ZZS aprindas ir pienacis laiks atbrivoties no Lemberga diktaturas un pamest so vina domineto partiju .

 9. Ir partija kura slepjas aizklatibas tumsa jo negrib lai mes zinam ar ko ta sadarbojas. Bet vini ir pliki, kaili, gluzi bez drebem un visa pasaule skaidri redz kadi vini ir.

 10. Sagraava Lembergs,Brikmanis un viss ZZS.

 11. ĀĀĀĀĀ!!!! Nu pēc ZZS “domām” ir pienācis laiks koalīcijas līguma laušanai un LATVIJAS VALDĪBAS ŠŪPOŠANAI TIEŠI ŠAJĀ LAIKĀ!?? CIK NEKAUNĪGI, CIK PRASTI!!! Lemberga kungs ATKAL uz strīpas un “diriģē” parādi? KĀPĒC līgumu nevarēja koalīcijā konsolidēt, no KĀ TIK ĻOTI BAIDĀS ZZS???? Reiz jau teicu: JA ZZS būs koalīcijā, tad būs ziepes un mēģinājumi gāzt valdību… Savas domas jau tūlīt pēc ievēlēšanas par iespējamo Straujumas valdības gāšanu Brigmanis izteica pietiekami plašai skatītāju auditorijai… Ne velti Straujuma NEVARĒJA PATEIKT, CIK ILGI PASTĀVĒS VIŅAS VADĪTĀ VALDĪBA… Lemberga kungs! “Vienotība” un NA NEKO NEPROVOCĒ!!!!!! Provocēšanas “meistari” ESAT JŪS ar ZZS priekšgalā!!!!!! KĀPEC jūs cilvēkus uzskatiet npar MUĻĶIEM??? Nemeklējiet savas utis “Vienotības” un NA kažokos!?? Labāk atklājiet savas “kārtis”, KĀPĒC jūs bijāt PRET pārējo koalīcijas partneru lēmumu???????????????????????? KĀPĒC????????

 12. Sorosītu klaigātāju bariņam komentāru sadaļās: kam gan citam, ja ne Jums būtu godīgi atzīt, ka ”Atklātas” vēlēšanas ir vajadzīgas tiem kas baidās, ka godīgā konkurencē neizdosies izpildīt savus maizes devēju uzdevumus. ”Atklātā” balsošana vienkāršo kontroli pār uzpirktajiem, vairs nevarētu ”paņemt un uzmest” :-)))

 13. Kas slēpjams ZZS, ja negrib atklātu balsojumu par prezidenta ievēlēšanu?
  Vēlētāji grib zināt par ko balsos ZZS katrs deputāts

 14. Vidējais Latvijas vēlētājs tāds “paviegls cilvēciņš”, nelaiķe mana vecāmāte tā apzīmēja vientiešus, kuru ārējā pazīme bija vienmēr pavērta mute. Rīgas pensionāri par tramvaja biļetēm pārdosies jebkuram, laucinieki par Siliņu un Lembergu – kā premjeru pat biļeti uz viņpasauli neprasīs.

 15. Te nu ZZS pārstāvis varētu piedalīties pārrāidē stulbs-vēl stulbāks.Kāda līguma laušana var būt par likumprjekta nodošanu komisijām.ZZS gribēja norakt šo projektu tikai partiju spices līmenī,kas tieši arī notiek koalīcijas līgumos,bet te pēkšņi partneri nolēma veikt plāšāku apspriešanu,kas galīgi neapmierina Lembergu.Ja parādīsies spēcīga personība politiskajā spektrā,tad,beigas ambīcijām tādiem lembergiem,ušakoviem utt.ZZS un saskaņa to nevar pieļaut-kremlis nogriezīs naudu.

 16. Kas slēpjams ZZS,ja negrib atklātu balsojumu par prezidenta ievēlēšanu?!?Vēlētāji grib zināt par ko balsos ZZS katrs deputāts?!?

 17. 24 (SC)+21 (ZZS)+7 (NSL- sudrabieši) = 52
  Prezidenta AIZKLĀTĀM vēlēsanām pietiek!
  Tāpēc nevajadzētu muļķot tautu.
  Brigmanis domā, ka tauta ir tik stulba, kas to nesaprot.

 18. Lielākie koalīcijas sabotieri ir tieši viņi paši ar nabadzīti ekonomikas ministri, caur kuru čakarē dažādas valstij svarīgas lietas

 19. Atklaata balsoshana ir daudz labaaka. Tad ar balsiim nevar taisiit sheptes, jo tauta bleediigus politikjus vairs neveelees.

 20. Tagad skaidri redzami prokomunistiskie spēki Saeimā – tie ir ZZS un NSL, par S nemaz nerunājot.
  Viņi visi ir pret ATKLāTīBU UN GODīGUMU ,lai tauta nezinātu, kas balso “par” un kas “pret” konkrēto
  prezidenta kandidātu. Šiem cilvēkiem lēmumu pieņemšanā padomju sistēma turpinās.

 21. Kā bijušais kompartijas sekretārs Brigmanis var būt deputāts? Vispār ir jāpieņem lustrācijas likums ,kas aizliedz bijušajiem komunistiem ieņemt amatus valsts un pašvaldības iestādēs,kā tas notika Vācijā,Čehijā un citur!

 22. Cik ilgi vel lemberga pakalpini ,ZZS, ar lielako kazoka apmeteju brigmani prieksgala, jauks gaisu Latvija?Ta ka uz Krievijas pusi vien aicina.Visos jautajumos vini ir pret.
  Uz ko ZZS veletaji ir cerejusi? Ko brigmanis-lembergs viniem tadu ir labu izdarijis,vienu Venstpili par parejai Latvijai nozagtiem lidzekliem sakartojis,ne jau no savam kabatam.

 23. Cienījamie deputāti, Jums ik brīdi, pieņemot svarīgus lēmumus vajadzētu apzināties savus reitingus latvijas sabiedrības acīs, kuru intereses Jūs pārstāviet. Koalīcija pārstāv tikai 34,099% no balsstiesīgajiem vēlētājiem, bet ZZS tikai 11.48% no balsstiesīgajiem vēlētājiem.Tāpēc, aicinu pieņemot lēmumus vispirms ieklausīties tautas balsī. Un ja Jūs nepiekrītat tautas vairākumam, tad Jums šie krēsli ir jāatbrīvo!

 24. Kāpēc ir jākaunas par kuru prezidenta kandidātu balso???
  Man kā vēlētājam ir svarīgi, ko ievēl manis atbalstītais politiskais spēks. Skaidrs, ka pret atklātām vēlēšanām ir tiek, kuriem kauns ievēlēt lielāko kretinu.

  • Pilnīgi piekrītu!
   Zaļie zemnieki jau nevar neatkarīgi balsot, tāpēc jau murgo par nodevību! Ko Venspils Tēvs teiks, tas jādara. Un Ventspils Tēvam ir cits viedoklis, t.i., Maskavas viedoklis

 25. KAtram ir skaidrs ka ZZS cīnās un ir spējīgi blokēties ar Putinas partijas nodaļu Latvijā SC partiju, lai varētu izvilkt no soda vienu no šīs partijas finansētājiem un partijas ideologiem, hūtes onkuli. Saja ziņa loti noderētu savs prezidents, kas kritiskā bŗīdi amnestētu hutes onkuli no soda izciešanas. Viss tas ļoti vienkārši.

 26. Vecie ZZS komunisti ilgi gaidīja izdevīvu lai to paziņotu. ŠAja balsojumā kura ZZS blokejās SC partiju ir skaidrs tas tandēms, uz ko ZZS komunisti jau ilgi gaidījā.

 27. Brgmaņpuika, tavs Aivariņš tev ūdens glāzi pie gultas nepados,- kādreiz jāsāk domāt arī ar savu galvu. Ah, pareizi, komunistiskā nomenklatūra to nepieļāva.

  • Pilnībā jums taisnība,bet nepiepildāma,jo ZZS ne pirmo reizi kopojas ar SC.Viņi jau sen to būtu reāli izdarījuši,BET ,ja tas notiks,tad tā nebūtu pat klīniskā,bet īstā ZZS nāve ar visu nelietīgo mīlētāju Punduri.

 28. Tad jāstājās arā no koalīcijas – ko gaidi? pajautā Aivariņam (tam , kas nedzied)

Draugiem Facebook Twitter Google+