×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. decembris, 2014
Drukāt

Koalīcijas partijas konceptuāli atbalsta skolotāju algu palielināšanu nākamgad (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Koalīcijas partijas pirmdien paudušas konceptuālu atbalstu skolotāju algu palielināšanai nākamgad, kad būs izstrādāts jaunais pedagogu atalgojuma aprēķināšanas modelis.

Premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”) žurnālistiem norādīja, ka skaidrībai par to, kā turpmāk aprēķinās skolotāju algas, jābūt līdz 1.jūlijam. “Viedoklis vairāk vai mazāk ir skaidrs – ir jāveic reforma un tad ir jāpalielina algas. Reforma ir jāveic un priekšlikumi jāiesniedz līdz gada vidum,” viņa sacīja.

Par to, ka naudas skolotāju algu celšanai nākamgad pietiks, pārliecību pauda Nacionālās apvienības (NA) valdes loceklis Imants Parādnieks. “Konceptuālais uzstādījums ir tāds, ka reforma būs, un arodbiedrībām izglītības nozarē būtu jādara viss, lai konstruktīvs darbs noritētu pie šīs reformas. Valdība apņēmās, ka tādā gadījumā līdzekļi tam tiks atrasti,” norādīja politiķis.

Parādnieks uzsvēra – “nav nepieciešams veikt nekādas protesta darbības, bet vajadzīgs konstruktīvs darbs”.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis vērsa uzmanību uz to, ka premjerei un valdībai skolotāji jāpārliecina par to, ka algas nākamgad tiks palielinātas.

“Manuprāt, svarīgākais ir dot skolotājiem uzticību, ka tad, kad sistēma tiks sakārtota, algas palielinājums būs, jo lielākās bažas skolotājiem atkal ir par to, ka apsolīs, bet atkal nepildīs,” viņš teica.

Jau vēstīts, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) paziņojusi, ka aptuveni divi tūkstoši pedagogu 11.decembrī pie Saeimas nama rīkos piketu, tādējādi protestējot pret finansējuma nepalielināšanu algām no nākamā gada.

Pagaidām no prasītajiem 36 miljoniem eiro valdība no nākamā gada budžeta skolotāju algu palielināšanai piešķīrusi trīs miljonus eiro, tomēr tiek solīts līdz nākamā gada 1.septembrim novirzīt vēl septiņus miljonus eiro.

Straujuma iepriekš norādījusi, ka jaunajā skolotāju algu aprēķināšanas modelī jāiekļauj netradicionāli risinājumi. Premjere uzskata, ka pašlaik pedagogu atalgojuma aprēķināšanas sistēma ir nesakārtota, tādēļ skolotāju algas jau no nākamā gada 1.janvāra palielināt nevar. Tā vietā nauda jāiegulda jaunā modelī, kuru varētu izmantot no nākamā gada 1.septembra. Pēc mācību gada beigām līdz 1.jūlijam Izglītības un zinātnes ministrijai būs jāiesniedz valdībā abu pašreizējo algu aprēķināšanas modeļu izvērtējums, lai vienotos par nepieciešamajiem uzlabojumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. būs,būs algu pielikums tikai… CITU GADU !(gadsimtu valdība nemin )

  2. Vajag ne tikai “konceptuāli atbalstīt”, bet arī paaugstināt un ar to arī pārliecināt. Līdzekļus jāatrod! Skolas ir valsts pamats un tam jābūt stipram jau šodien. Vienlaicīgi jāpaaugstina arī skolotāju līmenis un metodoloģiju, lai tie nerīkojās katrs pēc sava prāta, bet lieto pēdējos pedagogikas sasniegumus. Tam arī jābūt līdzekļiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+