×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Koalīcijas partijas prezidenta amata kandidātus sāks apspriest valdes sēdēs

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Koalīcijas partijas šonedēļ valdes sēdēs sāks apspriest Valsts prezidenta amata kandidātus, pirmdien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

“Katra partija savā valdē apspriedīsies, tad nāksim kopā un meklēsim vienotu kandidātu,” viņa teica.

“Vienotība” par prezidenta kandidātiem spriedīs pirmdien. “Es nesaku, ka mēs izvirzīsim jau kandidātu, bet situāciju apspriedīsim,” pauda Straujuma.

Arī Nacionālā apvienība (NA) un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) šonedēļ plāno spriest par saviem kandidātiem.

Neviens no koalīcijas partneriem neesot apspriedis Latvijas Universitātes rektora Mārča Auziņa kandidatūru.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis atzina, ka Latvijas Zemnieku savienības kongresā vairāki partijas biedri pauduši gatavību uzņemties prezidenta amata pienākumus, taču reizē bijušas norādes uz bezpartejisku kandidātu.

“Kad izvirzīsim jaunu kandidātu, argumentēsim, stāstīsim, kāpēc viņš ir izvirzīts. Es domāju, ka līdzīgi rīkosies arī pārējās partijas. Šobrīd apspriest kādas kandidatūras, kas publiskā telpā figurē, es neņemos. Tas būtu pilnīgi nepareizi, jo neviena no šīm kandidatūrām nav ZZS prezidenta kandidāts. Līdz ar to ir pilnīgi loģiski sagaidīt to kandidatūru, ko mēs virzīsim un tad par to spriedīsim. Bet mērķis paliek viens – vienoties par kopīgu kandidātu,” teica Brigmanis.

Taujāts, vai koalīcijas partiju starpā būs diskusijas arī par citiem amatiem, piemēram, par valdības vadītāja maiņu, Brigmanis smejoties noteica, ka premjere strādā labi. “Es nezinu, kāpēc mums par šādu tēmu būtu jārunā,” viņš norādīja. Brigmanis arī pauda cerību, ka vienota prezidenta amata kandidāta izvēle nebūs ilga.

Jau vēstīts, ka pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš prezidenta amatu ieņem kopš 2011.gada 8.jūlija, nolēmis nekandidēt uz otro termiņu. “Es daru zināmu, ka nebūšu viens no kandidātiem nākamajam Valsts prezidenta termiņam,” paziņojumā piektdien pauda Bērziņš.

Likums paredz, ka kandidatūras VP amatam iesniedzamas ne vēlāk kā 45 dienas pirms esošā prezidenta pilnvaru laika beigām. Savukārt prezidenta vēlēšanām Saeimas sēde jāsasauc ne vēlāk kā 30 dienu pirms esošā Valsts prezidenta pilnvaru laika beigām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+