×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

Koalīcija vienojas par vispārēju psihoaktīvo vielu aizliegšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Koalīcijas partijas vienojušās par atbalstu vispārējam psihoaktīvo vielu aizliegumam, kā arī stingrāku sodu piemērošanai par šo vielu tirgošanu, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidenta pienākumu izpildītājs satiksmes ministrs Anrijs Matīss (“Vienotība”).

Iekšlietu ministrija sagatavojusi grozījumus likumā par narkotisko vielu un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību un arī Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

“Koalīcijas partneriem nebija iebildumu pret šo priekšlikumu virzīšanu uz priekšu. Runa ir par pilnīgu legālo narkotiku aizliegšanu un būtiski palielinātiem sodiem par šo legālo narkotiku izplatīšanu, tostarp līdzīgi sodi, kas attiecas uz nelegālā alkohola izplatīšanu, kā arī uz transporta līdzekļiem,” viņš sacīja.

Iepriekš iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Reformu partija) pauda cerību, ka jau maijā tiks noteikts vispārējs psihoaktīvo vielu aizliegums, kā arī turpmāk nepieciešams ilgstošs prevencijas jeb narkotisko vielu  pieprasījuma samazināšanas darbs, ik dienu strādājot ar jauniešiem.

Saeima ir grozījusi Krimināllikumu, paredzot cietumsodu jauno psihoaktīvo vielu  tirgotājiem, ja viela ir aizliegta vai tās apritei noteikts pagaidu aizliegums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+