×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. maijs, 2016
Drukāt

Koalīcijas partneri apšauba iespējas apmierināt arodbiedrību prasības (4)

arodbiedriba

Publiski izskanējušās Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) prasības pēc 1.maija tautas sapulces nav nekas jauns, un ja tās paliks tikai naudas līmenī, tad nevar tikt apmierinātas, jo galvenais ir sakārtot spēles noteikumus veselības aprūpē, pirmdien pauda koalīcijas partneri.

“Šobrīd jau jūs redzat, ka nekādi brīnumi valstī nenotiek, lai varētu nozarēm prasītos miljonus iedot,” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Protams, jāskatās kādas šīs prasības būs, bet mēs naudu nedrukājam. Šobrīd galvenais ir veikt reformu veselības nozarē, lai būtu skaidri spēles noteikumi un sabiedrība saprastu kas ir valsts apmaksātie pakalpojumi un par ko ir jāmaksā pašiem,” sacīja Kučinskis. Tāpat ministru prezidents norādīja, ka tik detalizētas sarunas ar veselības nozari vēl nekad nav bijušas, un darbs pie valdības rīcības plānā noteikto punktu realizācijas turpināsies.

“Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa skaidroja, ka koalīcijas partneriem ir vienprātīgs atbalsts, ka nepieciešams vispirms realizēt reformu veselības aprūpē un tikai tad var runāt par finanšu palielināšanu. “Vienotība” nekad neatbalstīs budžeta deficīta palielināšanu situācijā, kad ekonomika ir augoša. Protams, ja cilvēki iziet ielās, tad ir jāvērtē darbības, bet ir arī dažādas prioritātes, piemēram drošība. Ļoti uzmanīgi jāvērtē priekšlikumi, īpaši tie, kur ņemama nauda,” sacīja Āboltiņa.

Arī Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pastāstīja, ka šobrīd var tikai pamudināt veselības ministru Gunti Belēviču (ZZS) rīkoties vēl aktīvāk, ieviešot veselības apdrošināšanu, jo šādas diskusijas jau bijušas gadiem, un šobrīd ir tas brīdis, kad jārīkojas.

Aģentūra BNS jau vēstījusi, ka LBAS pirmdien Saeimā iesniedz tautas sapulces dalībnieku prasības. Arodbiedrības norādījušas, ka pieprasīs steidzami un būtiski palielināt finansējumu veselības aprūpei, atbilstoši Pasaules veselība organizācijas ieteikumiem, mazināt gadiem ilgi pastāvošo atalgojuma nevienlīdzību pedagogiem un zinātniekiem, kā arī beidzot samaksāt par visu padarīto darbu.

Tāpat Saeimai arodbiedrības prasīs nodrošināt cilvēka cienīgu darba samaksu arī zemāko algo saņēmējiem, veikt mērķtiecīgu ēnu ekonomikas un kontrabandas ierobežošanu. Sapulces dalībnieki vēlas, lai tiktu pārtraukta valsts līdzekļu izšķērdēšana neefektīviem projektiem. Tāpat Saeimai tiks pieprasīts ieviest samērīgu nodokļu sistēmu ar taisnīgu ienākuma nodokli apliekot kapitāla pieaugumu, kā arī peļņu no akcijām un dividendēm.

Arodbiedrības arī uzsver, ka valsts politikas rezultātā pēdējo 20 gadu laikā Latvija ir pazaudējusi 25% iedzīvotāju un 40% jauniešu.

Tāpat jau vēstīts, ka arodbiedrību rīkotajos pasākumos svētdien Rīgā pulcējās vairāki tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Spēles noteikumu kārtošana veselības aprūpē ir nepiedodami ieilgusi. Mūsu paaudze to laikam nesagaidīs.

  2. Tiem arodbiedrību bosiem ir jādeleģē savi cilvēki dialogam, kas reāli ieteiktu, kā palielināt valsts budžetu, nevis populistiski ieņemt pozu un rīkot dažādus saietus Rīgā. No tā jau nauda vairāk neradīsies. Diemžēl mūsu arodbiedrības bosi uzvedas kā šovmeņi, kas tikai muļķo savas nozares cilvēkus, uz viņu rēķina cenšoties vairot vienīgi savu popularitāti. Vajag palīdzēt, nevis pretnostatīt (kā to dara komunisti)!

    • Arodbiedrības ir nevalstiskas organizācijas, tām nav jāmeklē līdzekļi valsts budžeta palielināšanai! Ja valsts vēlas uzturēt milzīgu priekš Latvijas mērogiem ierēdņu armiju, tad tai arī jādomā, kur ņemt naudu visām vajadzībām.

  3. Nozarēm miljonus iedot nevar..Tos var iedot tikai armijai..
    Turklāt uz ko gan var cerēt ļaudis, kas nes gumijas baloniņus..?
    Francijā tauta pārnēsā armatūras stieņus un vara top dzirdīga..

Draugiem Facebook Twitter Google+