×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Koalīcijas partneri nepiekrīt Straujumas piedāvātajai portfeļu sadalei (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valdes loceklis Edgars Tavars (no kreisās), Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka, ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, labklājības ministrs, ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis, "Vienotības" pārstāvji - Saeimas deputāte Ilze Viņķele, Ministru prezidente Laimdota Straujuma, bijušais Eiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalās trīspusējā tikšanās starp partijas "Vienotība", Zaļo un zemnieku savienības un nacionālā apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK pārstāvjiem, lai runātu par jaunās valdības izveidi.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien piedāvāja koalīcijas partneriem savu redzējumu par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā, tomēr vienošanās par to netika panākta.

Saskaņā ar Straujumas piedāvājumu “Vienotībai” jaunajā valdībā pienāktos premjera amats, kā arī atbildība par Finanšu ministriju, Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Satiksmes ministriju.

Zaļo un zemnieku savienībai tika piedāvāts pārraudzīt Aizsardzības ministriju, Labklājības ministriju, Zemkopības ministriju un Ekonomikas ministriju. Tāpat šī politiskā spēka pārstāvis varētu uzņemties Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK saskaņā ar Straujumas piedāvājumu arī jaunajā valdībā turpinātu vadīt Kultūras ministriju,

Tieslietu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kā arī uzņemtos atbildību par Veselības ministriju.

Koalīcijas partneri šādam piedāvājumam nepiekrita, taču vienojās neatklāt tās jomas, par kurām vienošanās netika panākta. Piektdien, 17.oktobrī, plānota nākamā koalīcijas partiju tikšanās, kurā iecerēts turpināt diskusiju par jaunās valdības izveidi.

Āboltiņa uzsvēra, ka šodien partneri pārrunāja jaunās valdības prioritātes un darāmos darbus.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars pauda, ka divas trešdaļas no tikšanas laika tika veltīts diskusijai par prioritātēm, un šajā jautājumā partneru vienprātība ir diezgan liela. Dzintars uzsvēra, ka aizsardzība ir viennozīmīga prioritāte un ir jāturas pie apņemšanās kāpināt šīs nozares budžetu, tāpat prioritātes ir nevienlīdzības mazināšana un demogrāfija.

Nacionālās apvienības politiķis piebilda, ka arī saistībā ar atbildības jomu sadali vairāk ir to jautājumu, par ko ir kopīgs viedoklis, nekā to, par ko nav. Viņš arī pauda pārliecību, ka tuvākajā laikā vienošanās tiks panākta.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis uzsvēra, ka jaunajai valdībai gaidāms “ļoti nopietns darbs” saistībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, tāpat nākamā gada valsts budžeta pieņemšana, kur ir “daudz sarežģītu momentu”. Pēc Brigmaņa teiktā, Straujuma apliecināja, ka lauksaimniekiem nākamgad būs solītie 50 miljoni eiro. Partneri šodien pārrunāja arī enerģētikas jomas jautājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jenotība atkal dzintariņu apjās un atstās valdībā ar 3 ministru vietām. Bez IZM un IeM labāk sēdiet opozīcijā.

  2. ērce: Āboltiņa čakarē Atbildēt

    Uzgrūzdama Veselības ministriju — šo karsto kartupeli — Nacionālai apvienībai, Vienotība atkal grib iegriezt šim nevēlajamam bet nepieciešamam koalīcijas partnerim. Atbildību par Veselības ministriju būtu jāuzņemas tai pašai frakcijai kura vēlas kontrolēt Finanšu ministriju.

  3. Straujuma laba ome, bet kā premjere – neko nelemjoša. Ko liek to dara. Bet liek tie, kuru labklājība atkarīga no konkrētās ministrijas. Tās kā Zaķa un Āboltiņas turīgums ir cieši saistīts ar Satiksmes ministriju un tās pārraudzībā esošajiem uzņēmumiem, tad pilnīgi saprotams, kas „ieteica” Laimdotai tā rīkoties – paturēt ministriju Vienotībai. Turklāt ome ir pārlieku labsirdīga, lai strīdētos ar tik vareniem cilvēkiem. Ja šie cilvēki teiks, ka jāatdod, atdos! Šķiet, ka mīļā miera labad Vienotībai no bagātās satiksmes tomēr būs jāšķiras. Visvairāk no tā cietīs Zaķis, jo viņš saistīts pa tiešo. Solvita mazāk, jo saistība tikai caur vīru.

  4. straujuma nav tā kas var prezentēt valsti,saimai viņa var sēdēt,bet viņas runas veits un stotīšanās neder,tāpat arī ar prezidentu…..jaunākus un vislabāk vīriešus.

Draugiem Facebook Twitter Google+