Latvijā
Politika

Koalīcijas partneri: Šmita apgalvojumi par KNAB šefu nav patiesi1


Didzis Šmits.
Didzis Šmits.
Foto: LETA

Koalīcijas partneri norāda, ka ir nepatiess politiķa Didža Šmita (KPV LV) izteikums par it kā esošiem plāniem no amata atbrīvot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāju Jēkabu Straumi.

Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) šodien žurnālistiem akcentēja, ka topošo valdību veidojošajām partijām par šo nav bijusi saruna “nevienā formātā”. Vaicāts, vai Šmits melojis, politiķis atbildēja, ka “tas ir jūsu secinājums”.

Kā norādīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars, lietas ir jāsauc īstajos vārdos, ka Šmita izplatītā informācija ir nepatiesa, jo koalīcija partneriem nekādas vienošanās par KNAB vadītāja nomaiņu nav bijusi un tāda arī nevar būt.

Arī “Attīstībai/Par!” (AP) līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce negatīvi vērtē to, ka atsevišķi politiķi izplata nepatiesus apgalvojumus par valdības veidošanu. AP līderis pieļauj, ka šādā veidā šie politiķi gatavojas darbam opozīcijā un izmanto valdības veidošanas procesu savās personiskajās interesēs.

Jau vēstīts, ka topošās koalīcijas partijas vienojušās par valdības deklarāciju un balsojums par valdību iecerēts nākamnedēļ, 23.janvārī.

Šmits pavēstījis, ka viens no iemesliem atsaukt savu kandidatūru ekonomikas ministra amatam bijusi topošās valdības vienošanās no amata atbrīvot Straumi.

Saistītie raksti

Piektdienas pēcpusdienā partijas Šmits atsauca savu kandidatūru uz ekonomikas ministra amatu. Šis pavērsies raisījis vēl lielāku neskaidrību, cik “KPV LV” deputāti varētu atbalstīt Kariņa valdības apstiprināšanu.

Valdības veidošanas procesā iesaistītas piecas partijas – “Jaunā Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija, “KPV LV”, Nacionālā apvienība, “Attīstībai/Par!”.

LA.lv