×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. septembris, 2014
Drukāt

Kobzons aizliegumu iebraukt Latvijā apstrīd Eiropas tiesā (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas estrādes dziedātājs Josifs Kobzons iesniedzis Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) sūdzību par Latvijas valdību, pieprasot atlīdzināt viņam nodarīto morālo un materiālo kaitējumu saistībā ar iekļaušanu to personu sarakstā, kurām aizliegts ieceļot Latvijā.

“Es jums ziņoju, ka vērsos tiesā kopā ar advokātu [Mihailu] Barščevski, apmaksāju procedūru, un sūdzu Eiropas tiesā Latvijas valdību par morālā un materiālā kaitējuma nodarīšanu,” sacīja Kobzons otrdien Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes Kultūras komitejas sēdē. Kobzons, kurš darbojas valdošās partijas “Vienotā Krievija” frakcijā, ir šīs komitejas priekšsēdētājs.

Dziedātājs sacīja, ka “samaksājis par viesnīcu 11,5 tūkstošus eiro par visu uzturēšanās Jūrmalā laiku, bet viesnīca man šo naudu neatdeva”.

Pēc Kobzona teiktā, viņš viesnīcas pārstāvjiem mēģinājis paskaidrot, ka no viņa neatkarīgu apstākļu dēļ ir iestājušies ārkārtēji nenovēršami apstākļi, kuru dēļ viņam nav iespējams pildīt saistības.

“Viņi saka – no mums tas arī nebija atkarīgs, kas to izdarīja – Latvijas valdība, viņiem arī izvirziet pretenzijas. Lūk, es arī izvirzīju,” piebilda dziedātājs.

Jau ziņots, ka Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs jūlijā pieņēma lēmumu uz nenoteiktu laiku ieceļošanas aizlieguma Latvijā sarakstā iekļaut Krievijas skatuves māksliniekus Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Allu Perfilovu, kas uzstājas ar skatuves vārdu Valērija. Visiem šiem māksliniekiem bija paredzēts ierasties uz Krievijas popmūzikas festivālu “Jaunais vilnis” Jūrmalā.

Ministrija norādīja, ka šīs personas ar savu rīcību ir veicinājušas Ukrainas teritoriālās integritātes un suverenitātes graušanu. Ministra lēmums pieņemts atbilstoši Imigrācijas likuma 61. panta otrajai daļai.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Cik jauki, ka ir tāda ECT, kur katrs mūdzis var žēloties un saņemt kompensāciju!!! SAPNIS VASARAS NAKTĪ!!! Varbūt LPF vadība arī varētu iesūdzēt valsti šajā humanitārajā tiesā par pensionāru iznīcināšanas politiku – genocīdu, kad cilvēki ar lieliem darba stāžiem nesaņem atlīdzību par mūža darbu, kad ar nolūku svītro nostrādātos darba mūža gadus līdz 1996.gadam!???? Man personīgi tie ir 34 darba gadi, jo darbu sāku 18 gadu vecumā!????? Visur CIVILIZĒTĀ pasaulē pensija ir ATLĪDZĪBA PAR NOSTRĀDĀTO DARBA MŪŽU!?? Tātad – 80% pensijas ir nauda par nostrādātiem darba gadiem NEVIS PIEDEVA KAUT KĀDAI MISTISKAI SUMMAI, ko dara LATVIJĀ!!!!! To ZINA LPF VADĪBA!!!!!! Ārzemēs nestrādājoši pensionāri saņem kaut ko līdzīgu mūsu naudai, jo NAV DARBA STĀŽA… Siliņa kungam un LPF vadībai VAJADZĒTU kaut ko darīt lietas labā, citādi turpināsim izmirt kā mušas pec izliktas indes…Iet dienas, mēneši, gadi un NEKAS NEUZLABOJAS!!! Tagadējā indeksācija eiro ieviešanas un cenu augšanas dēļ jau SEN nolikta uz ausīm un pēc 2015.g.1.janvāra būsim vēl nabagāki kā līdz 2014.gada 31.decembrim!???

  2. Kā nevar apturēt bizonu – tā nevar dziedošo Kabzonu.

  3. Tas nav ECT kompetencē, un Kobzons to ļoti labi saprot. Viņš tikai grib taisīt šmuci un panākt to, ka avīzes par viņu raksta.

  4. Šodien Kobzons tiesāja par to, ka neielaiž Latvijā, rīt jau zaļie vīriņi sāks tiesāties- esot darba pasūtījums? Tad jau pat karus un iebrukumus nevajag – tik uz tiesu un ar tiesas lēmumu tanki uz priekšu? Kaut kāds apsurds?

  5. Vecais marasmātiķis.

    • Iespējams, ka Rinkevičam vajadzēja bišķi ātrāk to sarakstu paziņo, kāmēr tā putina lakstīgala nav izīrējusi viesnīcu. Katrā gadījumā lai uzrāda čekus un pierāda ka patiešām ir maksājis. Bet dzīvot gan viņš prot! Ko nozīmē dziedāt to ko vajag – nav tā ka Macarēvičs – grašus skaita. Tāpēc jau mūsu “radošie” tā nastaļģē par PSRS un prasās atpakaļ.

  6. “maksliniekam” sagribeejies izbaazt degunu aarpus saatas 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+