×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Kocēnos ar filmu “Kon-Tiki” sāks Tūra Heijerdāla simtgades svinības (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 14. oktobrī, plkst. 18 Kocēnu kultūras namā demonstrēs vēsturisko piedzīvojumu filmu “Kon – Tiki”, kas ir līdz šim visdārgākais norvēģu kino projekts, portālam LA.lv pavēstīja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Krāšņā un iedvesmojošā filma veidota, balstoties uz patiesiem notikumiem, un atklāj Tūra Heijerdāla pirmo ekspedīciju. Savu vārdu Tūrs Heijerdāls pasaulē darīja zināmu 1947. gadā, izvirzot līdz tam nebijušu teoriju par seno iedzīvotāju migrāciju uz Polinēziju no Dienvidamerikas, nevis Āzijas. Lai apliecinātu, ka Dienvidamerikas indiāņi spējuši pa ūdeni sasniegt Polinēziju, viņš izgatavoja plostu no balsas koka, kas bija precīza kopija plostiem, kādus indiāņi darināja kopš aizvēsturiskiem laikiem, un devās briesmu pilnā ekspedīcijā pāri Klusajam okeānam. Primitīvajam deviņu baļķu plostam viņš deva vārdu “Kon – Tiki” – saules dievs, uzaicināja vēl piecus drosmīgus vīrus un 101 dienas laikā šķērsoja Kluso okeānu no Peru līdz Polinēzijai. Ceļojums ne tikai mainīja tā dalībniekus uz visu dzīvi, ekspedīcija manīja arī tā laika cilvēku un zinātnes priekšstatus par iespējamo un neiespējamo.

Režisoru Hoakima Roniga un Espena Sandberga kopdarbs kā labākā filma svešvalodā 2013. gadā tika nominēta 85. Kinoakadēmijas balvai “Oskars” un Zelta Globusa balvai.

Filmas demonstrēšana ir viens no diviem pasākumiem, kas, atzīmējot izcilā pētnieka, ceļotāja, antropologa un etnogrāfa norvēģa Tūra Heijerdāla simtgadi, norisināsies Kocēnos, turklāt Kocēni ir vienīgā vieta Latvijā ārpus Rīgas, kur interesentiem ir nebijusi iespēja noskatīties šo norvēģu mākslas darbu.

Filma ieskaņota norvēģu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Ieeja – bez maksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es arzemnieks:) kapec1188 nedod info ka var no Rigas uz Koceniem aizbraukt?

Draugiem Facebook Twitter Google+