×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. novembris, 2013
Drukāt

Kocēnos atklās pirmo Dziesmusvētku ekspozīcijas kinozāli

Foto - LETAFoto - LETA

Piektdien, 29.novembrī, plkst. 15 Kocēnu novada Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centra telpās svinīgi atklās pirmo Dziesmusvētku ekspozīcijas kinozāli, kas tapusi ar mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda finansiālu atbalstu 2750 latu apmērā, portālu “LA.lv” informēja novada pārstāve Eva Eglīte.

Projektā “Latvijas Dziesmusvētku šūpulis – Dikļu zīme Eiropas kartē” iegādātas ekspozīcijas pilnveidei nepieciešamās iekārtas – platekrāna televizors un kinozāle, kā arī sadarbībā ar Vidzemes televīziju sagatavota dokumentāla īsfilma “Dziesmusvētki no šūpuļa līdz mūsdienām”.

Filmā pirmo Dziesmusvētku dalībnieku tēlos iejutās Valmieras Kultūras centra vīru koris “Imanta” (diriģente Irēna Zelča). Noskatoties īsfilmu, ikvienam ekspozīcijas apmeklētājam būs iespēja iegūt izsmeļošu un vizuāli kvalitatīvu informāciju par Dziesmusvētku tradīcijas attīstību no tās aizsākumiem Dikļos līdz mūsdienām, pārliecināta Eglīte.

Projekta vadītāja Inna Krēsliņa klāsta, ka kinozāles atklāšanas pasākumā izskanēs pateicības vārdi projekta īstenošanā iesaistītajām personām – darba grupai – Initai Hihalovskai, Brigitai Jaunītei, Kristīnei Līdakai un Guntim Naglim, Kocēnu novada domes priekšsēdētājam Jānim Olmanim par atbalstu ekspozīcijas jauno telpu izveidē, vīru korim “Imanta” un tā diriģentei Zelčai, kā arī citiem labdariem.

Projekta mērķis ir latviskās identitātes saglabāšana un vietējo iedzīvotāju kultūrvides pilnveide, saglabājot vienu no senākajām un izcilākajām tradīcijām Dikļos – kordziedāšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+