×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. aprīlis, 2014
Drukāt

Kocēnos skanēs jauni mūzikas instrumenti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Realizējot Kocēnu novada domes projektu “Lai skan, lai dun visā manā novadā”, Dikļu pūtēju orķestris saņēmis modernus mūzikas instrumentus, LA.lv uzzināja Kocēnu novada domē.

Līdz ar to līdzšinējos, 42 gadus vecos instrumentus varēs aizstāt ar jauniem, tādējādi veicinot pašdarbības kolektīva izaugsmi un attīstot pūtēju orķestra mākslas tradīcijas Kocēnu novadā.

Saskaņā ar Kocēnu novada domes veiktās cenu aptaujas rezultātiem instrumentu komplektu, kurā ietilpst divas trompetes, tikpat tenorhornu un althornu, basa bungas, bungu šķīvju komplekts, flauta, eifonijs, piecas nošu pultis, piegādāja SIA “ES Projekti”.

Projekta “Lai skan, lai dun visā manā novadā” kopējās izmaksas ir 3373,40 eiro, no kuriem 2787,93 eiro ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums. Projekta īstenošanai nepieciešamo papildus finansējumu desmit procventu apmērā jeb 864,26 eiro nodrošināja Kocēnu novada dome.

Dikļu pūtēju orķestra pirmsākums meklējams 1970. gadā, kad to izveidoja diriģents Artūrs Lācis. Pēc vairāku gadu desmitu pauzes, 2011. gada 11. novembrī, godinot pirmo diriģentu, orķestris atdzima jaunā veidolā. Pirmajā darbības gadā orķestri vadīja Larisa Stivriņa, bet kopš 2012. gada septembra diriģenta vietu ieņem Valdis Drulle.

Pēc darbības atjaunošanas Dikļu pūtēju orķestris ar koncertiem uzstājas gan Kocēnu novadā, gan arī citās Latvijas pašvaldībās. Liels pārbaudījums un izaicinājums bija dalība 2013. gada Dziesmu un deju svētku gājienā, muzikāli pavadot Kocēnu novada dalībniekus. Savukārt VI Latvijas pūtēju orķestru konkursā, kas 30. martā norisinājās Rīgā, Dikļu pūtēju orķestris IV grupā astoņu orķestru konkurencē ieguva 3. vietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+