×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. jūlijs, 2014
Drukāt

Kocēnu deju kolektīvs “Savieši” ticis pie jauniem tautas tērpiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvam “Savieši” iegādāti desmit Ziemeļvidzemes tautas tērpu komplekti, kurus novada iedzīvotājiem bija iespēja aplūkot aizvadītajā sestdienā Kocēnu novada svētkos Bērzainē, informē Kocēnu novadā.

Tautas tērpi sarūpēti Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Kocēnu novada domes finansētā projektā “Cauri gadsimtiem nāci dziesmas darināt, nāci dejas izdejot!”.

Vēl projekta īstenošanas laikā iegādāti 24 sievu tērpi, 10 vīru tērpi un viens – diriģentam Kocēnu kultūras nama jauktajam korim “Imera” un 13 muižas tērpi sievietēm un septiņi muižas tērpi vīriešiem Kocēnu pagasta kultūrvēsturisko vērtību popularizēšanai.

Projekta pamatideja ir nodrošināt Kocēnu pagasta amatierkolektīvu kvalitatīvu darbību un to pamatdarbības sasaisti ar gadsimtos veidojušām kultūrvēsturiskām vērtībām Kocēnos – Kokmuižas pils vēsturi un tās parku.

Realizējot projektu, plānots pilnveidot Kocēnu pagasta pašdarbības kolektīvu radošo izaugsmi, kas veicinās Vidzemes tautas un Kocēnu muižas kultūrvēsturisko tradīciju saglabāšanu un popularizēšanu, kā arī tautas mākslas žanru.

Kopējais projekta finansējums ir 14 333,87 eiro, no kuriem 12 555,99 eiro ir ELFLA finansējums un 1 777,87 eiro – Kocēnu novada domes līdzfinansējums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+