Mobilā versija
+15.4°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Kodolsarunās ar Irānu vienošanās var izpalikt

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs

Tuvojoties Irānas un pasaules lielvaru kodolsarunu termiņa beigām, ASV valsts sekretārs Džons Kerijs brīdinājis, ka vienošanos var arī neizdoties panākt.

Irāna un pasaules lielvaras aprīlī Šveicē panāca saprašanos galvenajos punktos jautājumā par Teherānas kodolprogrammu. Galīgo vienošanos iecerēts noslēgt līdz 30. jūnijam, nodrošinot tūlītēju kodolieroču nesasniedzamību Teherānai un samazinot Rietumu noteiktās sankcijas pret Teherānu. Tomēr Kerijs sacīja, ka vienošanos var neizdoties panākt, ja Irāna neturēsies pie saviem solījumiem. Irānas augstākais līderis ajatolla Ali Hamenei noraidījis ierosinājumu ANO Starptautiskās atomenerģijas aģentūras inspektoriem atļaut piekļuvi Irānas militārajiem objektiem. Tā ir viena no Rietumu prasībām sarunās ar Irānu. Kerijs, kurš dodas uz Vīni, lai šodien piedalītos sarunu pēdējā kārtā, sacīja, ka pēc viņa domām risinājums netiks atrasts līdz pašām pēdējām dienām un, iespējams, vispār netiks panākts, ja netiks atrisināti nozīmīgākie jautājumi.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+