×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. augusts, 2012
Drukāt

Kofi Annans atkāpjas no ANO īpašā sūtņa Sīrijas jautājumos amata

Foto- LETA/AFPFoto- LETA/AFP

Kofi Annans nolēmis atkāpties no Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) un Arābu līgas īpašā sūtņa Sīrijas jautājumos amata, ceturtdien paziņoja ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns.

Bans pauda dziļu nožēlu par to, ka Annans ir iesniedzis atlūgumu.

ANO ģenerālsekretāra paziņojumā teikts, ka Annans neatjaunos savu īpašā sūtņa mandātu, kad tas beigsies 31.augustā. Bans arī informēja, ka ar Arābu līgu apspriež jauna abu organizāciju kopējā sūtņa Sīrijas jautājumos iecelšanu.

“Vēlos paust savu visdziļāko pateicību Annana kungam par viņa apņēmīgajiem un drosmīgajiem centieniem īpašā sūtņa Sīrijas jautājumos amatā,” sacīts Bana paziņojumā.

Annans preses konferencē Ženēvā ceturtdien teica, ka “nav saņēmis pietiekamu atbalstu, ko būtu pelnījis šis mērķis”.

“Pieaugošā [konflikta] militarizācija un vienotības trūkums [ANO] Drošības padomē fundamentāli mainīja manu lomu,” sacīja bijušais ANO ģenerālsekretārs.

Tomēr viņš uzsvēra, ka “agrāk vai vēlāk” Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam būs jāaiziet no varas, un pieļāva iespēju, ka viņa pēctecim īpašā sūtņa amatā veiksies labāk.

Bijušais ANO ģenerālsekretārs Nobela Miera prēmijas laureāts Kofi Annans tika iecelts par ANO un Arābu līgas īpašo sūtni Sīrijas jautājumos 23.februārī. Sīrijas prezidents Bašars al Asads piekrita Annana izstrādātajam Sīrijas miera plānam, taču praktiski to neīstenoja un  vardarbība Sīrijā ir vēl lielāka nekā pirms miera plāna īstenošanas sākšanas aprīlī.

Sīrijā   jau kopš pagājušā gada marta turpinās sacelšanās pret prezidenta Bašara al Asada režīmu, kas pārvērtusies plašā vardarbībā starp nemierniekiem  un valdības spēkiem. Atbilstoši nevalstiskās organizācijas “Sīrijas  Cilvēktiesību observatorija” datiem šajos nemieros  gājuši bojā vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku, galvenokārt civiliedzīvotāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+