Sports
Citi sporta veidi

Koha ceturto reizi iegūst Eiropas junioru čempionāta zeltu 0


Rebeka Koha
Rebeka Koha
Foto: LETA

Titulētā Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha otrdien Polijā jau ceturto gadu pēc kārtas izcīnīja Eiropas junioru čempionāta zeltu.

Šis ir pēdējais gads, kad Koha var startēt junioru konkurencē.

Startējot sev mazāk ierastajā svara kategorijā līdz 63 kilogramiem, Koha raušanā pacēla 100 kilogramus, bet grūšanā tika galā ar 120 kilogramiem. Summā viņa līdz ar to pacēla 220 kilogramus, tuvākās sekotājas apsteidzot par 13 kilogramiem. Zīmīgi, ka gan raušanā un grūšanā viņa atteicās izpildīt pēdējos – trešos – mēģinājumus.

Abās disciplīnās Koha izcīnīja arī mazās zelta medaļas.

Raušanā Latvijas pārstāve mēģinājumus izpildīja pēdējā, kad visas konkurentes savus piegājienus jau bija veikušas. Viņa vispirms viegli pacēla 95 kilogramus, kas jau tobrīd bija labākais rezultāts raušanā, bet pēc tam viņa tika galā arī ar 100 kilogramiem. No noslēdzošā mēģinājuma Koha pat atteicās.

Tuvāko sekotāju Koha raušanā apsteidza par astoņiem kilogramiem.

Savukārt pēc tam sekojošajā grūšanā Koha sāka ar 115 kilogramiem, ko pacēla bez lielām problēmām. Viņa jau tobrīd bija nodrošinājusi uzvaru summā, bet otrajā piegājienā viņa pacēla 120 kilogramus un no trešā mēģinājuma arī atteicās.

Sudrabu šajās sacensībās izcīnīja Turcijas svarcēlāja Nuraja Leventa, kura summā tika galā ar 207 kilogramiem, bet trešā ar 201 kilogramu bija Suzanna Valodzka no Baltkrievijas.

Zīmīgi, ka šajās sacensībās Koha bija pārliecinoši vieglākā starp konkurentēm. Iepriekš viņa lielākoties startējusi 53 un 58 kilogramu svara kategorijās.

Koha, startējot vieglākās svara kategorijās, iepriekš Eiropas junioru čempionātā triumfēja arī 2015., 2016. un 2017.gadā.

Vien 20 gadus vecā Koha šogad martā kļuva par Eiropas čempioni pieaugušajiem, turklāt šajā konkurencē iepriekš spējusi tikt arī pie sudraba un bronzas. Tāpat viņa šovasar izcīnīja zeltu pasaules junioru čempionātā, kamēr pērn pieaugušo konkurencē viņa ieguva bronzu.

Šī gada pieaugušo pasaules čempionāts notiks novembra ievadā Turkmenistānā.

Pirms diviem gadiem Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Koha ieguva ceturto vietu.

Tāpat otrdien starp junioriem sacensības svarā līdz 77 kilogramiem aizvadīja Artūrs Vasiļonoks, kurš ar summā paceltiem 303 kilogramiem ierindojās sestajā vietā. Viņš raušanā pacēla 140 kilogramus, kas bija sestais labākais rezultāts, bet grūšanā viņš tika galā ar 163 kilogramiem, noslēdzošajā mēģinājumā nepaceļot 167 kilogramus. Atsevišķi grūšanā Latvijas pārstāvis ieņēma astoto pozīciju.

Par Eiropas junioru čempionu šajā svara kategorijā kļuva baltkrievs Ihars Ložka, kurš summā pacēla 327 kilogramus. No goda pjedestāla Vasiļonoks atpalika par 13 kilogramiem.

LA.lv
LE
LETA
Sports
“Ventspils” basketbolisti FIBA Čempionu līgas mačā zaudē “Ņižņij Novgorod”
17 stundas
LE
LETA
Sports
“Metta”/”Latvijas Universitāte” sagrauj “Super Nova” pirmajā pārspēlē
18 stundas
LE
LETA
Sports
Kurucs pirms spēles ar “Heat” nosūtīts uz “Nets” komandu NBA Attīstības līgā
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
6 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
50 minūtes
LE
LETA/LA.lv
Pasaulē
Leiboristi aicina Meju atsaukt saskaņoto “puscepto” Breksita vienošanos
25 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Ar filmu “Saule brauca debesīs” radošā komanda vēlās mudināt cilvēkus domāt un just plašāk
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Novembra beigās Latviju sasniegs arktiskās gaisa masas
5 stundas