Sports

Kohai pēc starta asaras, olimpiskajā ciematā sagaida ar ziediem un dziesmu 16

foto: AP/LETA

Talantīgā Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha svētdien pēc sekmīgā starta Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs olimpiskajā ciematā tika sagaidīta ar ziediem un atbalsta plakātu, aģentūrai LETA atklāja Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) pārstāve Marita Vilciņa.

Aizvadītajās sacensībās svētdien 18 gadus vecā Latvijas sportiste izcīnīja ceturto vietu svara kategorijā līdz 53 kilogramiem. Pēc sacensībām viņa bija neapmierināta ar nepacelto pēdējo mēģinājumu, kas, kā vēlāk izrādījās, būtu devis sensacionālu bronzas medaļu.

“Tā kā viņa tika pie augsta sasnieguma, Latvijas delegācijas pārstāvji Rebekai sagādāja ziedus un dāvanu. Tāpat visi Latvijas sportisti iesaistījās apsveikuma plakāta zīmēšanā un veidošanā, bet pēc tam, kad viņa ieradās, nodziedāja dziesmu “Lai slava Rebekai”,” stāstīja Vilciņa. “Pati sportiste par saņemto atbalstu bija aizkustināta un apmulsusi. Tas viņai sniedza gandarījumu pēc sarūgtinājuma, ka nebija veiksmīgs pēdējais mēģinājums.”

Iepriekš sportiste žurnālistiem uzsvēra, ka negatavojas apstāties pie sasniegtā, tāpēc pirmdien jau septiņos viņai plānota rīta rosme, bet pēc tam dienas gaitā divi treniņi. Tiesa, Kohas treneris Eduards Andruškevičs, uzzinot par šiem izteikumiem, pasmējās, atzīstot, ka šāda rezultāta dēļ varbūt tomēr pirmdienas pirmais treniņš tiks atcelts, ļaujot atlētei pastaigāties pa veikaliem.

Pēc sacensībām sportistei acīs bija asaras, saprotot, ka palikusi soļa attālumā no olimpiskās medaļas. Viņa pauda nožēlu, ka nav izdevies pēdējais mēģinājums, ko nesanāca precīzi uzcelt no krūtīm.

“Ceturtā vieta ir ļoti laba un treneri tāpat lepojas. Uz konkrētu vietu necerēju, galvenais bija labs rezultāts, bet pēc tāda arī sekotu laba vieta,” pauda sportiste. “Nespēju izpildīt pēdējo gājienu un zaudēju trešo vietu.”

Kohas spēkos nebija ietekmēt pirmo mēģinājumu, ko tiesneši neieskaitīja. “Pieteicām šo svaru laicīgi, tomēr tiesneši laicīgi nepierakstīja un neiedeva minūti, kas pienākas pēc svara maiņas. Zināju, ka tā nav mana kļūda un visu tehniski izdarīju pareizi, tāpēc tas mani neizsita no līdzsvara.”

Sportistes treneris Eduards Andruškevičs uzsvēra, ka tā bija tiesnešu vaina, turklāt daudzi nemaz neesot zinājuši, kurš par to ir atbildīgs. “Tagad tiek teikts, ka varbūt nemaz nevajadzēja iet uz to gājienu. Grūti spriest, mēs nevaram neko ietekmēt. Tiesneši nesaprot, ka viss ir jādara ātri. No mūsu puses kļūdu nebija.”

“Esmu apmierināts. Bija iespējama medaļa, tomēr neviens nevarēja paredzēt, ka ķīniete šādi kļūdīsies,” pauda Andruškevičs, atgādinot par Ķīnas sportisti Li Jajuņu, kura raušanā sasniedza jaunu olimpisko rekordu, bet grūšanā nespēja pievarēt nevienu no mēģinājumiem, kas arī Kohai ļāva pakāpties par pozīciju augstāk.

LA.lv