×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Kohveru izmeklēs igauņu ārsts (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess sarokojas ar šobrīd Krievijā aizturēto drošības dienesta darbinieku Estonu Kohveru. (Arhīva foto)

Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) izmeklētājs neiebilst, ka no Igaunijas atsūtīts ārsts izmeklē ieslodzījumā Maskavas Lefortovas cietumā turēto Igaunijas Drošības policijas līdzstrādnieku Estonu Kohveru, ja visi dokumenti tiks pienācīgi izpildīti, sacījis Kohvera advokāts Jevgēņijs Aksjonovs.

Krievijas izmeklētāji atkārtoti pratinājuši Koh­veru, taču arī šoreiz viņiem nav izdevies iegūt kādus pierādījumus par Kohvera it kā veikto spiegošanu, sacīja viņa advokāts. Stundu ilgušās pratināšanas gaitā ticis spriests par Kohvera ieslodzījuma apstākļiem, par lietu nodošanu Kohveram un to, vai viņu varētu izmeklēt no Igaunijas atsūtīts ārsts.

Paredzams, ka FDD nosūtīs Kohveru psihiatriskā novērtējuma veikšanai, kas esot standarta procedūra, norādīja Aksjonovs. Viņš arī atzina, ka varējis runāt ar Koh­veru divatā. “Kohvers ne par ko nesūdzējās, viņš uzvedas labi, viņš ir mierīgs un pat joko,” sacīja advokāts. “Viņam bija daži personīgas dabas lūgumi, viņš arī lūdza, ja iespējams, sagādāt Igaunijas preses izdevumus.”

Krievijas drošības dienesti nolaupīja Kohveru 5. septembrī Luhamā, Igaunijas dienvidaustrumos, līdzās Igaunijas un Krievijas robežai, un ar varu aizveda uz Krieviju. Šobrīd viņš atrodas Maskavā Lefortovas cietumā. Ja tiesa atzīs viņa vainu, viņam draud 10 līdz 20 gadi cietumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ragainis ar pe… dumpja zenu.

Draugiem Facebook Twitter Google+