×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Koka tērps ūdens mucai


Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Lietusūdens ir vērtīgs dabas resurss, daudzi privātmāju īpašnieki to savāc, lai izmantotu dārza laistīšanai un citām vajadzībām. Vienīgi koši zilās plastmasas mucas sētu nerotā. Ainavu dizainere Ina Endele, kuras nelielo dārzu Ķemeros šovasar Jūrmalas dome atzina par vienu no sakoptākajiem pilsētas īpašumiem, izdomājusi, kā uz terases novietoto ūdens mucu nomaskēt ar koka dēlīšiem. Ieceri īstenojis Inas vīrs Aleksandrs.

Nogriež vajadzīgā garuma dēlīšus, nokrāso ēkai pieskaņotā tonī un ar skrūvēm piestiprina pie metāla lentes, kas paliek iekšpusē un nav redzama. Metāla lenti var nopirkt būvmateriālu veikalos. Tad dēlīšu svārkus apliek apkārt mucai un pāris vietās apsien ar resnu dekoratīvo auklu.

Lai ūdens nešļakstītos, bet akurāti tecētu mucā, notekcaurules iekšpusē ar stieplīti piestiprina metāla ķēdi. To izver cauri notekcaurulei, lai gals karātos virs mucas. Dažāda diametra ķēdes var nopirkt būvmateriālu veikalos, pārdevējs nogriezīs vajadzīgā garuma posmu. Metāla ķēde noder arī tad, ja lietusūdeni novada renstelē. Tā neļauj vējam ūdens šaltis šļakstīt uz visām pusēm un pasargā ēkas sienu no samirkšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+