×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2013
Drukāt

Kokā var iekārt ne vien šūpuļtīklu, bet arī gultu

Foto no www.ana-white.comFoto no www.ana-white.com

Siltās, saulainās dienās, kad pie dabas atrasties ir tik patīkami, ka katrs iekštelpās pavadītais brīdis šķiet izniekots, svaigā gaisa mīļotāji cenšas pēc iespējas lielāku dienas daļu piepildīt ar āra aktivitātēm.

 

Taču enerģijas diez vai pietiks, lai visu dienu pavadītu dārza darbos, pastaigās pa pludmali, braucot ar divriteni vai sportojot, un kādā brīdī noteikti gribēsies arī atgulties un atpūtināt kājas. Lai uz diendusas laiku nebūtu jādodas istabā, guļvietu var mēģināt ierīkot pagalmā. Parasti kokos iekārtus redzam tikai šūpuļtīklus, taču vēl lielākas ērtības var sniegt iekārta gulta vai pat dīvāns. Varbūt neparasti, taču ideju īstenot nav īpaši sarežģīti.

Pirmkārt, vajadzīgs stiprs zars, kas spētu noturēt gultas un gulētāja svaru. Ja tāds nav atrodams, no dažiem baļķiem var uzmeistarot statīvu līdzīgi kā šūpolēm, taču vienkāršāk un stabilāk noteikti būs guļvietu iekārt zarā vai starp diviem kokiem. Karkasam vajadzīgi divi stingri šķērs-koki, kas nesīs visu pārējo konstrukciju, un dēlīši, ko sarindot tiem perpendikulāri. Nav svarīgi, vai šķērskokus liek gultas garenvirzienā vai pretēji, galvenais – to garumu paredzēt vismaz par divdesmit centimetriem lielāku nekā gultas attiecīgais izmērs. Šos galus atstāj brīvus, lai tiem varētu piesiet resnu virvi, ķēdi vai trosi, ar ko gultu paredzēts iekārt. Virves galus var vienkārši apsiet ap šķērskoku galiem vai papildu drošībai izurbt caurumus, caur kuriem to izvērt, tad tā nevarēs noslīdēt. Dēlīšus izvieto ar tādām atstarpēm, lai tie nodrošinātu cietu pamatu matracim un neļautu tam ielocīties, kad tajā apguļas. Protams, ja šajā āra gultā ieliksim parastu auduma matraci, tas pa nakti būs vai nu jāapklāj, vai jānes iekšā, lai pasargātu no mitruma. Tādēļ šim mērķim piemērotāks varētu būt piepūšamais matracis – gan tā ūdensizturības, gan nelielā svara dēļ. Tikai to noteikti vajadzētu pasargāt no caurduršanas ar skabargām, kaut ko paklājot zem tā. Ja matracis slīd nost no pamata, tam apkārt var izveidot ierobežojošu rāmi, taču tas ne vienmēr ir nepieciešams, jo matracim kustēties liedz arī no sāniem uz augšu nostieptā virve (ķēde vai trose).

Gultas iekāršana kā ārā, tā iekštelpās nepavisam nav jauna ideja, dizaineri to kā oriģinālu un interesantu risinājumu piedāvājuši jau pirms daudziem gadiem. Latvijā gan ko tādu iespējams iegādāties tikai ar ārzemju interneta veikalu starpniecību, taču katram varētu būt interesanti pamēģināt to izgatavot pašam vai ar uzzīmētu ideju doties pie kāda meistara, kurš priecāsies izpildīt šādu radošu pasūtījumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+