×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. novembris, 2013
Drukāt

Kokapstrādes uzņēmuma iekārtā iet bojā metinātājs

Foto: LETAFoto: LETA

6. tramvaja maršruta sliežu ceļa rekonstrukcijas darbi posmā no 45.vidusskolas līdz galapunktam Juglā.

Vakar kādā kokapstrādes uzņēmumā Jēkabpilī gājis bojā metinātājs, kurš iekļuvis iedarbinātā iekārtā, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Negadījums noticis, kad vīrietis vēlējies veikt metināšanas darbus bunkurā. Tai brīdī kāds iedarbinājis skaidu padošanas iekārtu un metinātājs gājis bojā. Lai atbrīvotu viņa mirstīgās atliekas, izsaukti glābēji.

Uzņēmumā, kurā noticis traģiskais negadījums, aģentūrai LETA pieļāva, ka par iemeslu tam varētu būt bijis cilvēciskais faktors. “Bunkurs, kurā veikti metināšanas darbi, ticis gatavots nodošanai ekspluatācijā, un darbi tuvojušies noslēgumam. Īsi pirms notikušā divi darbinieki, kas montējuši iekārtu, devušies pīppauzē un izslēguši gaismu. Savukārt persona, kas vadījusi darbus un iepriekš bija pārliecinājusies, ka bunkurā neviena nav, redzot, ka gaisma ir izslēgta, padomājusi, ka darbi ir pabeigti, un nolēmusi pārbaudīt iekārtas darbu. Vēlāk izrādījies, ka metinātājs tomēr atradies bunkurā,” skaidroja uzņēmumā.

Uzņēmumā par notikušo visi ir šokā. Bojā gājušais bijis vidēja gadagājuma vīrietis, kurš uzņēmumā strādājis jau labu laiku. Uzņēmuma vadība solījusies sniegt bojāgājušā ģimenei palīdzību bēru organizēšanā, kā arī nepieciešamo materiālo palīdzību.

“Darba drošības jautājumi uzņēmumā ir sakārtoti – ir darba drošības inženieris, arī “papīri” ir kārtībā, bet cilvēka nav,” neslēpjot sarūgtinājumu par notikušo, teica uzņēmumā.

Paziņojumu par nelaimes gadījumu vakar saņēmusi arī Valsts darba inspekcija (VDI), kuras eksperti tai pat dienā devušies uz uzņēmumu, lai sāktu izmeklēšanu, pastāstīja VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

Darba negadījumu skaits kokapstrādes nozarē šogad ir palielinājies, tomēr bijis mazāk smago un letālo nelaimes gadījumu, liecina VDI apkopotā statistika. Šogad līdz 31.oktobrim VDI izmeklējusi jau 122 kokapstrādes nozarē notikušus nelaimes gadījumus, tostarp 15 smagus un vienu letālu. Savukārt pērn šajā laikā izmeklēti 114 negadījumi kokapstrādes uzņēmumos, no tiem 20 smagi un divi letāli.

Kā liecina operatīvā informācija, aizvadītajā diennaktī, laikā no 31.oktobra plkst.6.30 līdz 1.novembra plkst.6.30, VUGD kopumā veicis 25 glābšanas darbus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+