×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Koķei un Melbārdei piešķirs Triju Zvaigžņu ordeni (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe piedalās skolotāju darba burtnīcas "Brīnumainā Eiropa" atvēršanas svētkos Eiropas Savienības mājā.

Ordeņu kapituls 10.oktobrī nolēma par nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni bijušajai izglītības ministrei Tatjanai Koķei un kultūras ministres amata kandidātei Dacei Melbārdei, liecina oficiālais paziņojums “Latvijas Vēstnesī”.

Koķei pasniegs 3.šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, savukārt Melbārdei – 4.šķiras ordeni.

Tāpat 3.šķiras Triju Zvaigžņu ordeni piešķirs Latvijas vēstniekam Uzbekistānā Igoram Apokinam, bijušajam Latvijas vēstniekam Igaunijā Kārlim Eihenbaumam, bijušajam Latvijas vēstniekam Krievijā, Latvijas vēstniekam Austrijā Edgaram Skujam, Latvijas Kultūras akadēmijas profesoram, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) akadēmiķim Jurim Tālivaldim Urtānam un politiķim un pedagogam, bijušajam Ventspils Augstskolas rektoram Jānim Vucānam.

4.šķiras Triju Zvaigžņu ordeni pasniegs Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktoram Romanam Alijevam, ilggadējam pašvaldību darbiniekam, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājam Inesim Boķim, autosacīkšu mašīnu inženierim un konstruktoram, autosportistam, SIA “OSC” direktoram Andrim Dambim, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktierim Leonīdam Lencam, ilggadējam Bauskas pils muzeja direktoram Mārim Skanim un ilggadējam Latvijas Universitātes (LU) Bioloģijas institūta Ornitoloģijas laboratorijas vadītājam un vadošajam pētniekam, LZA akadēmiķim Jānim Vīksnem.

Savukārt 5.šķiras Triju Zvaigžņu ordeni nolemts piešķirt Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniecei, Interešu izglītības un tālākizglītības departamenta direktorei Agrai Bērziņai, ilggadējai VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas centra fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstei Asjai Eglītei, kultūras darbiniecei, rakstniecei un publicistei, Lauku bibliotēku atbalsta biedrības valdes priekšsēdētājai Birutai Eglītei, ilggadējai žurnālistei un grāmatu autorei Līgai Ernstsonei (Blauai), ilggadējai Latvijas Nacionālās operas baleta pedagoģei-repetitorei Sarmītei Graudiņai, latviešu estrādes dziedātājam Ojāram Grinbergam un Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidentam Atim Strengam.

Apbalvot ar Triju Zvaigžņu ordeņa 1.pakāpes goda zīmi nolemts pedagoģi, Rīgas 154.pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietnieci un metodiķi, Rīgas 200.pirmsskolas izglītības iestādes metodiķi Irēnu Dupuri, sabiedrisko un kultūras darbinieci, rakstnieci Anitu Liepu, kultūras darbinieci, Gulbenes kultūras centra senioru deju kolektīva “Vērdiņš” un Lizuma senioru tautisko deju kolektīva vadītāju, tautisko deju skolotāju Dainuvīti Putniņu un kultūras darbinieci, Liepājas muzeja nodaļas “Liepāja okupāciju režīmos” galveno speciālisti Sandru Šēniņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. KOĶEI???? par ko??? vai viņa ko jēdzīgu vispār paveikusi???

 2. Pieprasu, kā nodokļu maksātāja, par konkrēti kādiem nopelniem izglītības sistēmā Koķe tiek apbalvota. Uzskaitīt pa punktiem un kādu labumu no tā saņēmusi valsts, kas to var izmantot.Kurš vai kuri ierosināja Koķi apbalvošanai.Gaidu atbildi!

 3. Latvijas izglītības sistēmas kaprace. kad bija tas lielais grieziens tā pedagogiem, pasniedzējiem 50-70% nost. Atpakaļ nav atdots. Bet cik cilvēkus Latvijas valsts zaudēja dēļ šiem koķes lēmumiem. partijas emma.

 4. Ordeņu piešķiršanas Kapitulā kā lēmēji ir divi viņas kolēģi no RSU . Savējos jāatbalsta!!

 5. PAr Melbārdi būtu viss skaidrs, dziesmu svēku organizēšana, bet par ko Koķei. Šeit izriet poliskais aspekts, jo Koķē bija ZZS atbalstītā kultūras ministre. Tas varētu nozīmēt kā politiskā nodeva. Bet Koķes vīra ne visai skaidrā finansu darījumu, nav svarīgi. Tā ir dubulmorāle.

  • > Morāle
   Morāle it kā prasītu arī minēt realitātei atbilstošus faktus – T. Koķe bija ZZS izvirzītā izglītības un zinātnes ministre.
   Taču piekrītu, ka jautājums tā vai tā ir aktuāls: par kādu veikumu Ordeņu kapituls nolēma viņai piešķirt TZO? Jautāju, kaut gan lieliski zinu, ka Ordeņu kapitulam nav pienākuma sniegt atbildi par savu lēmumu motivāciju. Līdz ar to ņem vien, publikum, par labu (arī tad, ja ļoti daudziem kādas personas apbalvošana izraisa neizpratni)!

 6. Kad vēl dzīvajiem nacionāliem partizāniem piešķirs Viestura ordeni? Jeb varas “vīri” vēl baidās no krievnacistiem Maskavā?

Draugiem Facebook Twitter Google+