×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Vai tiešām vēlētāji izniekos savu balsi? (49)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

Šoruden koki Daugavas krastos sārtojas īpaši. Vienubrīd liekas – Māte Latvija, mūsu Zemesmāte nosarkst kaunā. Koki likteņ­upes krastos ir uzticīgi Latvijai. Viņi ar saknēm ieauguši dzimtajā zemē, kopā ar to nosirmo ziemā un atplaukst pavasarī. Uz citurieni tos var aizvest, vienīgi nocērtot. Koki nemāk runāt, viņi var tikai nosarkt.

Bērzi nosarkst kaunā, vērojot televizora ekrānā aizmigušo Godmani, kurš pēkšņi paver acis un sola tukšu. Liekas, ka redzama mizanscēna no Raiņa lugas “Spēlēju, dancoju”. Vecais kungs pusnaktī ceļas no zārka, klabina zobus un dodas sūkt tautas asinis. Kļavas nosarkst kaunā, klausoties salkanajos aicinājumos caur laimes lāča kažoka piedurkni paraudzīties sudraba zvaigznēs, kaut pēcāk, no visas sirds dziedot tautasdziesmu par sidrabiņa lietiņu, kurš lija vēlēšanu vakarā, lētticīgajiem ļautiņiem acīs tiks iebērti krāsns pelni. Liepas sarkst sarkanām lapotnēm, vērojot sīkpartiju ambiciozitāti un nespēju nedz vienoties, nedz piekāpties lielāka mērķa vārdā. Lielvārdē ar saukli – atklāts, tiešs, savējais – uz Saeimu kandidē un aktīvi reklamējas vietējās pašvaldības darbinieks. Viņš pārstāv Latvijas Reģionu apvienību, partiju, kas nevienā aptaujā nepārvar pāris procentu barjeru. Lielvārdē pie informācijas dēļiem īsu mirkli manīju arī “Vienotības” un Nacionālās apvienības aģitplakātus, bet tad tie klusu un nemanāmi nozuda. Gan ēdnīcas skatlogā, gan pārtikas veikalā un pie dzelzceļa stacijas palicis vien plakāts ar atklāto, tiešo un savējo sīkpartijas kandidātu. Vai tiešām lielvārdieši izniekos balsi sīkumos?

Ozoli nosarkst kaunā, dzirdot, ka daudzi latvieši šoruden balsošot par “Saskaņu”. Par partiju, kas Latvijā alkst ieviest divvalodību, par partiju, kuras līderis Nils Ušakovs atzīst – Putins Latvijai ir labākais, ko tā šobrīd var vēlēties! Kad 1939. gadā Staļins Kremlī Latvijas delegācijai pieprasīja mūsu valstī izvietot padomju armijas kara bāzes, komunistu valsts diktators cita starpā liekuļoti dievojās: jūs domājat, ka mēs gribam sagrābt jūsu zemi. Mēs, ja gribam, varam arī to darīt kaut tūliņ, bet mēs to nevēlamies. Gandrīz tiem pašiem vārdiem pirms pāris nedēļām klajā nāca šodienas Krievijas valdnieks Putins. Viņš plātījās – ja gribētu, varētu ieņemt Rīgu, Tallinu, Viļņu un Varšavu divu dienu laikā.

Daugavai pāri pāršalca vēja brāzma, un viļņi uzvilka baltu putu cepurītes. Abos krastos koki sarkanām lapotnēm, bet pa vidu tek balta likteņupe! Sarkans, balts, sarkans – ko Zemesmāte man gribēja vēstīt? Visu par Latviju! Par mūsu, latviešu zemi – latvisku, daiļu un nacionālu!

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Super raksts!

 2. balss būs bezvērtīga, ja to atdos par “Vienotību”!

 3. Jocīgi sanāk, ka tās nebalsotāju “balsis” tiek tikai Saskaņai. Un citiem nemaz? Vai varturi tā nevarēja strādāt, lai vēlētāji par Saskaņu vispār aizmirstu? Vai atkal vēlētāji un nevēlētāji vienīgie vainīgie???

 4. Lai tā būtu, jaa tikai nebalsotāji labprātīgi savas balsis neatdos Puķinam.

 5. Vēlēšanas -tādas kā pie mums, kļūst nevadāmas un bezjēdzīgas. Kas tas par Vēlēšanu likumu, ja nebalsotāji dod balsis nezin kam? Un tur neviens neko nevar mainīt? Un Ždanoka joprojām pārstāv manu Latviju Eiropā? KAUNS! Saujiņas dažādu partiju , arī čakli jaunizdīgušo, piederīgo (t.i.,daži simti biedru) sastāda 4 (!) novadu sarakstus ar vairāk kā 100 kandidātiem un tautai jābalso par vienu ar nedzirdētiem, nepazīstamiem ļaudīm? Kāda jēga lasīt programmas?Koalīcijām tās nebūs saistošas! Baidos, ka rītvakar jutīsimies bezpalīdzīgi kā Valodu referendumā!

  ?

 6. Ko likteņupeDaugava un tās krastos augošie bērzi, kļavas un ozoli, nez, domāja, redzot, cik netalantīgi tiek vadīta valsts pēc patiesi brīnumainas otrreizējas neatkarības atgūšanas, kā rezultātā milzumdaudz tautas devušies dzīvot pie citām likteņupēm un nez vai kad vairs pie Daugavas atgriezīsies?

 7. kas tie par idiotiem,kas te plātās ar savu stulbumu,”protestējot” neeiet balsot.Ja neej,tad klusē un neplāties!Nevienam nav jāzin,ka tu un tava ģimene esiet stulbi.

 8. 9. saraksts ir kluss un cerīgs.

 9. Mēs jau zinām, ka tie aicinātāji “neiet un nebalsot” ir interneta troļļi no Russkij sojuz un SC.

 10. es par 8 sarakstu ,jo tur ir Arturs Kaimiņš.kas nevar no laukiem nobalsot par Kaimiņu ,tas lai balso vienkārši par 8 to sarakstu un vēlētāji Rīgā būs sabalsojuši(salikuši plusus) par Arturu kas ir sarakstā.

 11. Vēlēšanas ir process, nevis sabojāts biļetens. Svarīgi, lai tie, par kuriem tu balsosi šodien, neatņemtu tev tiesības balsot rīt. Balsot vēlreiz. Balsot citādāk. Nebalso par maizi. Balso par brīvību. Vienmēr balso par brīvību. Visu pārējo tu vēl paspēsi iegūt – nopirkt, izgatavot, radīt, aizņemties, sarunāt vai izdomāt. Ja vien tu būsi pietiekami brīvs.

 12. No komentāriem skaidri redzams, ka kremļa troļļiem izskaidrots brīža nozīmīgums, tāpēc viņi te sacenšas tautas musināšanā, ka nevajadzētu vēlēt.

 13. Raksts žēlīgs ,bet nav gudrs…Nebalsotāji iebalsoja Briselē Ždanoku ,kura patiešām aktīvi īsteno tur savu saimnieku intereses,tad jau laikam gribiet lai Latvijā arī ar to pašu nodarbojas Saeimā …

  • Ždanoku EP iebalsoja viņas elektorāts, nevis mistiskie nebalsotāji.

   • Ždanokas vēlētāju skaits bija visai niecīgs – tikai 28 tūkstoši balsu. Ja nebūtu bijis tik daudz “nebalsotāju”, kuri bija vienaldzīgi vai par slinku aiziet un izpildīt savu pilsoņu pienākumu, tad šī Kremļa dzeguze ar tik mazu piekritēju skaitu nebūtu tikusi Briseles siltajā vietiņā.

 14. kaut kā ļoti sinhroni lielākā daļa “komentētāji” aicina neiet uz vēlēšanām un tādējādi balsot par Sc…
  Vai tik nav no vienas adreses Antonijas ielā?

 15. Krievija apdraud Centrāleiropu tikpat lielā mērā kā islāmisti. Krievija slēpj karavīru nāves apstākļus. Doņeckā nošauts Šveices Sarkanā Krusta darbinieks. Konflikta gadījumā Krievija sola aizsargāt savus pilsoņus Moldovā. Tie ir šodien lasāmo ziņu virsraksti. Vai tiešām kādam vēl ir šaubas par to, ka vēlēšanās ir jāpiedalās? Un vai kādam ir šaubas par to, ka Kremļa troļļu bars sprauksies visos komentāros, lai tikai sludinātu, ka labāk taču doties ekskursijā nevis uz vēlēšanu iecirkni.

 16. Manas ģimenes balsis arī paliks mūsu kabatās un tās ir veselas 5,tas ir protesta balsojums pret labējo politiku vairāk kā 20 gadu garumā,es kad vairs nebalsošu par lielākajām partijas,kuras mūs vedušas uz “saulaino tāli”,bet par mazajām un jaunajām vēlēt nav jēgas.

 17. Uz ko ta velk liepiņi, bērziņi un āpsīši, tas labi zināms; – atkal par kampēju, oligarhu un eirokrātu izkurnējušo režīmu. Atkal par “uzmetējiem” un “čakarētājiem” iz vienotās vienotības bandas, kas cukursaldas peršas par izpārdoto zemi joprojām stāsta? Neies cauri, tukšs numurs…

 18. Aicinu nevienu nebalsot, korumpēti ir pat prokurori .

  • nu nē – jābalso par krievu, jo tas zaglis un melis, a ja balso par latvievti, kas zog un melo, tad divkārt sāpīgi. Es balsoju par Saskaņas darboņiem , jo Broka daudzkārt pretīgāka, par Straumi nerunājot.

   • Nu Batjka jau tagad “jūsējais” – vienā sarakstā ar Nila draugu Buldozeru. Un Broka nav nevienā sarakstā, jo nekandidē. Bet ir vērts nobalsot par gudriem un godīgiem cilvēkiem – tādiem, kā Edvīns Šnore.

 19. Izskatās ka tiešām nav jēgas balsot ,viena puse skatās mutē rietumiem otra- austrumiem,un visiem rūp tikai viņi paši mīļie,tā vien liekas,ka te nav ne valsts ne iedzīvotāju,tad kam vajadzīs tāds liekēžu bars?

  • Bet cits aiztaisījis acis ,ielien migā un rūc un rūc. Vai tiešām tik tukša galva ,lai saprastu,ka nebalsojot ,tu balsosi par austrumiem? Tie rūcēji ,droši vien ,nav dzīvojuši tajos labajos PSRS laikos.Tad gan visi balsoja par vienu sarakstu un nebija par ko lauzīt galvu. Vai to mums vajag?

 20. Tie, kuri tiešām apjēdz notiekošo, nebalso vispār..

  • “Nebalsot” nav iespējams. Tie, kas neaizies, arī nobalsos. Eiroparlamenta vēlēšanās Ždanoku ievēlēja ar nieka 28 000 aizgājušo vēlētāju balsīm + 60% to balsu, kuri neaizgāja balsot.
   Tā nav jēga “protestēt” ar neiešanu vai ar tukša biļetena iemešanu – tavu balsi, vienalga, “pieskaitīs klāt. Tikai bez tavas piekrišanas.

 21. … vēsture atkārtojas…tagad “amīšu” tanki”dragās uz nebēdu”. pa mūsu zemi …aizstāvot mūs….visi grib aizstāvēt … 😀

 22. Vēlēšanu aģitācija beigusies…

 23. Galvenais neuzķerties uz tukšvārdību, ko “nacionāļi” pielietojuši jau gadiem…

  • Tieši tā – “Krievi nāk, neatdosim valsti sarkanajam lācim, neaizejot tu atbalsti Putlera roklaižas!” Šādus saukļus izkliegt ir viegli, to izteikto domu nevar apstrīdēt, galvenais tie neuzliek nekādu atbildību. Tas nav tas pats, kas štukot, kā pacelties bišku augstāk ES rangā, kur lielākajā daļā daļā jomu cīnāmies ar Bulgāriju un Rumāniju par godpilnajām pēdējām vietām. Galvenais, atnāc rīt, nobalso par vienalga kuru no mums, kas pie silīties četrus gadus barojies, lai vēl nākamos četrus gadus varam putriņu šmakstināt un tad ar jaunu sparu sist trauksmes gonu par sarkano mēri. Mana balss rīt būs mklusa. Tā paliks manā kabatā.

   • Nemelo, Zenta (vai varbūt – Зента?)! Tava balss aizies par Saskaņu. Un tu to lieliski zini un saproti – visi, kas neiemetīs savu balsojuma lapiņu vēlēšanu urnā, vai arī iemetīs to tukšu vai sabojātu, lies ūdeni uz Kremļa dzirnavām. Provocēt, šķelt un naidot, iedragāt ticību demokrātiskai Latvijai – tas ir tavējo mērķis.

    • Es nevienu neaicinu neiet. Tā ir mana personīgā izvēle. 90% no tiem, kas aizies, taču pēc mēneša jauno valdību lamās kā uzmācīgu kaimiņa kranci. Balsošana par mazāko ļaunumu? Tas ir daunisms. Es uzskatu, ka ir jābalso par labumu, ko es personīgi neredzu (redze varbūt slikta), nevis ļaunumu. Nu un biedēšana ar Kremļa dzirnavām – tā ir lēta propaganda. Dzirnavas nekur nepazudīs, kamēr Putlerveidīgie tur būs pie varas.

     • Zenta, kāpēc pati neejat uz Saeimu un nekārtojat lietas pareizāk, kā tie kas tur ir un dara?!

  • Balsojiet par Edvīnu Šnori. Es speciāli braukšu vēlēt uz Jelgav, jo Rīgā par viņu nevar nobalsot.

 24. Interesanti, ar ko atšķiras Staļina pieprasījms pēc armijas bāžu izvietošanas no NATO armijas bāžu izvietošanas Latvijā šobrīd? Tikai par šo okupāciju latvieši nespēj skaļi runāt, jo lielie runātāju ir šīs okupācijas atbalstītāji! Un iet vēlēt šajos apstākļos nozīmē atbalstīt šo okupāciju, tāpēc es savu balsi izniekot negrasos – es to paturēšu pie sevis, lai nepieķēzītu savu sirdsapziņu….

  • Aizbrauciet, “Ilzīt”, uz Kolimu, apskatieties padomju paradīzi- ar cilvēku kauliem bruģētus kvadrātkilometrus. Tad arī pieleks, tā starpība.

   • Klusējot, tava sirdsapziņa būs vairāk piemēslota, nekā balsojot !
    Varbūt tiešām tam sudrabiņa lietum jālīst ?! Zeltu mums solīja jau 20 gadus, tikai tas bira solītāju kabatās, nevis tavās, manās vai Latvijas ! Jā, Sudraba bija valsts galvenā konrtoliere, tās visas netīrības un šmuces zina un celtās gaismā…, tālāk gaitu jau nedeva un nerīkojās valdošie – tie, kas bija pie šprices un alkatīgi barojās no valsts siles ! VIŅA zina, ko darīt un kā , tāpēc pretinieki jau tik alkatīgi meklē visādas nebūšanas un klizmas. Varbūt jūs gribat tos vecos kraķus, kuri ieprieķš sazagto nolikuši Šveices bankās un savos biznesos, atkal tiecas alkatīgi grābt ! ES ATVEDU, ES IENESU, AR MANI SĀKA….ka paklausies šos Šlesera paša slavinājumus, vēmiens nāk !!! Bet cik iegrābi savā kabatā, radinieku ? Par to ne VĀRDA ! Paskataties ! Kādi uzburbuši no valsts naudas, VIŅI atkal tiecas pēc tās ! Un neviens savu netīro sirdsapziņu nav sadedzinājis taupības krāsnīs !

  • Cik ātri aizmirsušies p. laiki. Tagad katrs muķļis var izlikties par gurdu un nebalsot. Un protestēt. Bet valsti jau nevada ķēkšas – tas ir jāiemācās, JĀMĀCĀS. Neviens tā īsti nav gribējis noticēt, ka tagad visu jāizlemj pašiem, bet pietrūkst saprašanas un zināšanu. Var tikai brīnīties par cilvēku stulbumuun trulumu!

 25. Vai no 13 partijām, kuras piedalās vēlēšanās kaut viena ir nacionāla (darbos, nevis vārdos) . NEVIENA!
  Ko nacionālajām interesēm atbilstošu mēs varam panākt balsojot par antinacionālām partijām?
  Ievēlot krieviskas partijas, mēs panāksim, ka Latvijas izlaupīšana turpmāk tiks pavadīta ar prokrieviskām runām. balsojot par latviskām partijām, mēs panāksim, ka Latvijas izlaupīšana turpmāk tiks pavadīta ar nacionālistiksiem saukļiem un runām.
  Kurš no variantiem priekš mums būs labāks?
  TAD KĀDA JĒGA IET UZ VĒLĒŠANĀM?

 26. Nee barbaru peectechiem Latvijaa Atbildēt

  Liet betona Baltijas muuri gar barbaru zemes robezhaam.Tad visaadie zhdanokas var braukt ar vienvirziena biletes uz Uraaliem.

Draugiem Facebook Twitter Google+