Latvijā
Politika

Kokins: čaulas kompānijas kļuva aktuālas jau 2001.gadā2


Gatis Kokins
Gatis Kokins
Ekrānuzņēmums no “RīgaTV24”

“Tās čaulas kompānijas bija aktuāla lieta ap 11. septembri. Tad piepeši palika skaidrs, ka bieži vien šis terorisms tiek tādā veidā nejauki finansēts, un attiecīgi tika iedarbināti mehānismi, lai šīs čaulas kompānijas vērtu ciet,” “Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins norādīja RīgaTV 24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?”, diskutējot par valdības plāniem ierobežot fiktīvās jeb “čaulas kompānijas”. Bankām no šādiem klientiem būs jāatsakās.

Kokins sacīja, ka tieši tāpēc daudzas godprātīgas bankas to jau sen ir izdarījušas. Pašreizējā situācija liecina par to, ka citas bankas un to uzraugošās institūcijas nav darījušas savu darbu. “Fakts, ka tagad mēs redzam, ka tik un tik desmit tūkstošu čaulas kompāniju vēl operē, un runājam par to, kā mēs viņas tagad tik ātri slēgsim, liecina tikai par to, ka atsevišķas bankas nav pietiekoši atbildīgi šo darbu darījušas un – kas satrauc visvairāk – uzraugošās institūcijas, kam to jau sen vajadzēja padarīt nezināmu iemeslu dēļ šo uzraudzību nav veikušas,” apgalvoja Kokins.

Kokins arī uzskata, ka bankas šādas izmaiņas nevar veikt strauji, dažu mēnešu laikā, lai arī valdība tā ir iecerējusi. Viņš prognozē, ka tas novedīs pie krīzes un banku slēgšanas: “Es domāju, bez krīzes vai satricinājumiem tas nav iespējams. Es pieļauju, ka virknei banku tik īsā laikā neizdosies šo biznesa modeli reformēt – no finanšu noziegumu atbalstīšanas pārorientēties uz kaut kādu retail banking vai aktīvu pārvaldīšanas sfēru. Zaudējumi būs tik lieli, ka šīs bankas būs jāslēdz.”

LA.lv