Mobilā versija
+4.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
17. februāris, 2016
Drukāt

Koklētāju festivālā Saulkrastos šogad kā īstā karnevālā

kokletaji12

Nākamās nedēļas nogalē, 27. un 28. februārī VI Saulkrastu koklētāju ansambļu festivāls “Koklē vēju vanadziņš” noritēs kā karnevāls – tā dalībnieki maskosies, dejos un ies rotaļās, LA.lv uzzināja novada domē.

Šoreiz festivāls būs īpaši krāšņs ne tikai tāpēc, ka pirmās dienas koncertā piedalīsies vairāk nekā 120 kokļu un 14 koklētāju ansambļi no Cēsīm, Rīgas, Baložiem, Iecavas, Madonas, Alojas, Limbažiem un, protams, no Saulkrastiem, bet arī tāpēc, ka koklētājiem pievienosies stepa dejotāji. Festivālā piedalīsies arī Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas (MMS) stepa dejas studija “Ķengaraga Ķengurīši”, Iecavas MMS stepa dejas studija “Zebras” un 1. Stepa dejas studijas Latvijā “Top Tap Company” audzēkņi. Koncertu vadīs aktieris, stepa dejotājs un pedagogs Māris Pūris.

Festivāla pirmās dienas koncerts notiks sestdien plkst. 16, kultūras namā “Zvejniekciems”. Savukārt jau no plkst. 13 līdz 16 tur darbosies radošās darbnīcas, dziesmas un rotaļas, un pankūku degustācija ikvienam festivāla apmeklētājam. Ieeja festivāla norisēs – brīva.

Svētdien, 28. februārī plkst. 14:30 festivāla ietvaros Skultes evaņģēliski luteriskajā baznīcā izskanēs festivāla otrās dienas koncerts, kurā muzicēs J.Mediņa mūzikas vidusskolas, Rīgas Pārdaugavas mūzikas skolas, Rīgas koncertapvienības “Ave Sol”, Rīgas Mazās Ģildes un Saulkrastu koklētāji. Ieeja par ziedojumiem.

Tiem, kurus festivāla laikā būs ieinteresējusi stepa deja, Māris Pūris svētdien, 28. februārī no plkst. 11 līdz 13:30 kultūras namā “Zvejniekciems” vadīs meistarklasi stepa dejā. Ieeja brīva.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+