×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. maijs, 2012
Drukāt

Koknesē notiks Sama modināšanas svētki

koknese

Sestdien, 19.maijā, Koknesē jau otro gadu norisināsies Sama modināšanas svētki, kas ir tūrisma sezonas atklāšana, aģentūru LETA informēja Kokneses novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Šmite.

Šajā dienā tiek svinēta arī Starptautiskā Hanzas diena, kas aicina visus interesentus iepazīt Hanzas pilsētu vēsturi un šodienu. Tā kā Koknese ir senā Hanzas pilsēta ar bagātu kultūrvēstures mantojumu un aktīvu darbošanos mūsdienās, Sama modināšanas svētkos būs iespējams redzēt un izjust gan viduslaiku elpu, gan koknesiešu aktīvo darbošanos, saglabājot paaudžu paaudzēs iekoptās tradīcijas un kultūrvēsturisko vidi.

Arī šogad Kokneses tūrisma centrs sadarbībā ar novada domi, iestādēm un uzņēmējiem ir parūpējies par aktivitātēm dažāda vecuma pasākuma apmeklētājiem, skaidroja Šmite. Dienas laikā būs iespēja sekot Pērses meitenes un viņas palīgu gaitām, kuri apmeklētājiem atklās interesantākās pasākuma norises vietas un iepazīstinās ar svētku norisi.

Aktīvākie pasākuma dalībnieki, sakrājot zīmodziņus dažādās pasākuma norises vietās un aizpildot Lielā sama loterijas talonu, varēs cīnīties par dažādām balvām un galveno balvu – “Tallink” kruīza biļeti braucienam uz Stokholmu četrām personām. Loterijas dalības taloni un noteikumi būs pieejami pasākuma dienā tirgus laukumā tūrisma informācijas centra teltī. Loterijas izloze notiks svētku noslēguma pasākumā Kokneses pilsdrupās plkst.17.

Spēcīgākie sama modinātāji varēs sacensties virves vilkšanā, savukārt Blaumaņa pagalmā būs iespēja baudīt muzikālus priekšnesumus, dejas un jautrību. Aktīvās atpūtas cienītāji un interesenti varēs doties apskatīt jaunatvērto dabas taku uz Likteņdārzu un ļauties aktīvai atpūtai nūjojot. Visi dziesmu un mūzikas draugi aicināti uz koru sadziedāšanos Kokneses luterāņu baznīcā.

Parkā pie koka skulptūras būs iespēja vērot brāļu Ivara un Aigara Rūrānu darbošanos koktēlniecības radošajā darbnīcā.

Pasākumā “Ceļojums laikā” pilsdrupās kopīgi vārīs “uguns zupu”, būs laivu brauciens, ceps mandeles, darbosies radošās darbnīcas, būs iespējams apskatīt ieroču kolekcijas.

Pie Kokneses estrādes notiks sacensības viduslaiku garā, spēlējot mūku futbolu, velkot virvi un sacenšoties ratu ripināšanā.

Pasākuma noslēgums būs plkst.17 Kokneses pilsdrupās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+