×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Kokoglēs atrastā kokaīna lietā apcietinātas divas personas

Foto - LETAFoto - LETA

Notiek preses brīfings, kurā informē par vienu no lielākajiem kokaīna kontrabandas aizturēšanas gadījumiem - Juglas ezera krastā kokogļu kravā atrastiem 60 kilogramiem kokaīna aptuveni sešu miljonu eiro vērtībā.

Rīgā kokogļu maisos atrastā kokaīna lietā tiesa piemērojusi apcietinājumu divām no trim aizdomās turamajām personām, aģentūrai BNS pastāstīja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Trešajai personai piešķirts statuss “Persona, pret kuru sākts kriminālprocess”. Visas trīs personas ir Latvijas pilsoņi.

VID neprecizēja, kāds statuss piemērots kravas saņēmējam.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka VID Muitas policijas pārvalde trešdienas vakarā kādā noliktavā Juglas ezera krastā kokogļu kravā no Paragvajas uzgājusi kokaīna partiju, kuras bruto svars ir 60 kilogrami un aptuvenā tirgus vērtība – 6 miljoni eiro.

Kravu no Paragvajas izsūtījusi juridiska persona, kas reģistrēta Latvijā. Tā izgājusi caur vairākām ostām, saņēmējs bija Lietuvas uzņēmums, kura īpašnieks ir Latvijas pilsonis. Aizdomas par to, ka Rīgā ienākošajā kokogļu kravā ir kokaīns, ir bijušas jau pirms kravas parādīšanās ostā.

Muitas policijas pārvaldes priekšnieks pastāstīja, ka šajā lietā tikušas veiktas vēl astoņas kratīšanas astoņās vietās. Ir aizturētas trīs personas, kas patlaban atrodas izolatorā, un kam tiks prasīts piemērot apcietinājumu. Visi trīs aizturētie ir Latvijas pilsoņi, un starp aizturētajiem ir arī Lietuvas uzņēmuma īpašnieks.

Aizturētās personas ir dzimušas 1968.gadā, 1962.gadā un 1973.gadā un par noziedzīgiem nodarījumiem nav iepriekš tiesātas. Ir sākts kriminālprocess par kontrabandu lielos apjomos, ko veikusi personu grupa. Par šo noziegumu var piespriest brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.

Kokaīna maskēšanai tikuši izmantoti labi pārdomāti paņēmieni, tālab kravu izdevies atmuitot. “Noziedznieki bija rūpīgi pētījuši tehniskos līdzekļus, jo, kravu skenējot, skeneris neko neuzrādīja,” stāstīja VID Muitas policijas pārvaldes priekšnieks Edijs Ceipe.

Viņš norādīja, ka apmānīts tikušas ne vien ierīces, bet arī narkotiku meklēšanai apmācīti suņi – tas izdevies, kokaīnu ievietojot oglēs, kā arī kokaīna iepakojumos starp polietilēna slāņiem iepildot speciāli sagatavotu šķidru vielu, ko suņi nevar saost. “Kas ir šī viela, vēl tiks noteikts ekspertīzē,” sacīja Ceipe, norādot, ka šis atklājums varētu noderēt arī ārvalstu kolēģiem.

Savukārt VID ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis uzsvēra, ka šī ir lielākā pēdējos gados Latvijā atklātā kokaīna krava un viena no lielākajām atklātajām kokaīna kravām Baltijā.

Muitas policija, strādājot pie lietas izmeklēšanas, sadarbosies ar kolēģiem Lietuvā un Paragvajā, ar Eiropolu un, iespējams, arī ar Interpolu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+