Laukos
Mežsaimniecība

Kokrūpnieki bažīgi par ieņēmumu samazināšanos britu mārciņas krituma dēļ 0

Foto LETA

Latvijas kokrūpnieku neparedz tūlītēju eksporta kritumu saistībā ar situāciju Apvienotajā Karalistē pēc ārkārtas vēlēšanām, taču bažījas par ieņēmumu kritumu valūtas – britu mārciņas – vērtības samazināšanās dēļ, atzina Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.

“Apvienotajā Karalistē izveidojusies politiskā nestabilitāte īstermiņā neietekmē darījumus. Mēs turp vairāk eksportējam produkciju kā celtniecības materiālus. Un celtniecība, būvniecība ir kā kuģis ar diezgan lielu inerci – ja tas ir sācis braukt, tas turpina braukt. Arī, neraugoties uz “Brexit”, māju celtniecības darbi turpinājās, neviens neatstāja māju pusuzceltu,” sacīja Klauss.

Vienlaikus viņš piebilda, ka Latvijas kokrūpnieki bažījas par valūtas vērtības kritumu Apvienotajā Karalistē, jo darījumi lielākoties tiek slēgti britu mārciņās. “Valūtas vērtības kritums uz mums neatstāj tūlītēju, paliekošu iespaidu. Ja valūtas vērtība krīt īslaicīgi saistībā ar to, ka briti nemācēja ievēlēt vairākuma valdību, un pēc laika valūtas tirgus atgriežas iepriekšējā līmenī, jūtamu zaudējumu mums nav. Taču, ja šāds lēmums izraisa paliekošu britu mārciņas kritumu, šodien noslēgtie līgumi naudas izteiksmē mums ienesīs mazāk nekā bijām plānojuši,” sacīja Klauss.

Viņš arī sacīja, ka politiskā neskaidrība Apvienotajā Karalistē varētu raisīt investoros vēlmi nogaidīt ar lēmumiem labu jaunu būvniecības projektu un nekustamo īpašumu attīstībai. Tādēļ būvniecības industrijā Apvienotajā Karalistē varētu veidoties neliels kritums. Tomēr nevar apgalvot, ka tas negatīvi ietekmēs Latvijas kokrūpnieku produkcijas realizāciju. “Mēs esam vieni no daudziem tirgus spēlētājiem, no kuriem viņi importē. Pat, ja viņiem būvniecībā būs kritums, tas vēl nenozīmē, ka Latvijas eksportā būs kritums. Ja būsim konkurētspējīgāki par citiem, iespējams, neizjutīsim kritumu,” sacīja Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors.

Latvijas kokrūpnieki seko līdzi situācijai eksporta tirgū, taču tur notiekošā dēļ nesagaida tūlītēju eksporta kritumu.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja 9.jūnijā pēc tikšanās ar karalieni saistībā ar iepriekšējā dienā notikušajām vēlēšanām, kurās Mejas vadītie konservatīvie zaudēja absolūto vairākumu parlamenta apakšpalātā, paziņoja, ka saņēmusi Elizabetes II atļauju veidot mazākuma valdību un solīja valstij “sniegt noteiktību”. Viņa arī paziņoja, ka turēsies pie plāna desmit dienu laikā sākt sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Lai nodrošinātu absolūto balsu vairākumu, partijai jāiegūst vismaz 326 no 650 deputātu vietām, taču, kā liecina rezultāti, kas iegūti pēc balsu saskaitīšanas 649 vēlēšanu apgabalos, toriji uzvarējuši tikai 318 apgabalos, zaudējot vismaz 11 no 330 vietām, kuras tie kontrolēja līdzšinējā parlamenta sasaukumā.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Rīgas dzirnavniekam” pērn neliels apgrozījuma kritums
1 diena
LE
LETA
Laukos
Mājražotāju kooperatīviem plāno atļaut pretendēt uz ES un valsts atbalstu
1 diena
LE
LETA
Laukos
Rīgā novembra beigās notiks kaņepju nozares konference
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
7 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
9 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas