Mobilā versija
-0.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
18. septembris, 2014
Drukāt

Koks un skaņas atdzīvosies Mazsalacā

Foto: mazsalaca.lvFoto: mazsalaca.lv

27. septembrī plkst. 11 Skaņākalna dabas parkā pie pašas Skaņākalna klints tiek rīkots pasākums “Koks un skaņas atdzīvojas Mazsalacā”, vēsta sarīkojuma koordinatore Ilze Sauša.

Četrās stundās plānots parādīt sarīkojuma apmeklētājiem Mazsalacas dabu un arī Latvijas koka meistaru veidotās koka skulptūras, kas vēlāk tiks izmantotas, lai radītu jaunu taku, “Skaņākalnā – Skaņu taku”.

Tāpat sarīkojumā notiks trīs darbnīcas. Ārstniecisko augu pazinēja Zeltīte Kaviere dalīsies zināšanās par ikdienā dabā sastopamajiem ārstnieciskajiem augiem, Dabas aizsardzības pārvaldes vides izglītības speciāliste Ivita Ģērmane izglītos klausītājus par visapkārt esošo dabas daudzveidību un lietām, kas ikvienam būtu jāielāgo atrodoties dabā. Savukārt trešo darbnīcu vadīs koka meistars, kas parādīs, kā no koka bluķa var izveidot acīm tīkamu un skaistu koka skulptūru.

“Aktīvā dzīvesveida piekritējiem parka teritorijā tiks rīkotas orientēšanās sacensības, kuru galvenais mērķis ar savu zināšanu un pieredzes par apkārtējo vidi palīdzību izpildīt interesantos un aizraujošos uzdevumus. Lietpratēji iepazīstinās ar mūsdienās iecienītu nodarbi – slackline, kas ir balansēšana uz starp diviem kokiem nostieptas platas lentes vai nekustīgiem objektiem, piemēram, betona stabiem,” stāsta Sauša.

Līdztekus fiziskajām aktivitātēm norisināsies arī vietējo mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kurā varēs iegādāties pašu gatavotu produkciju un veidotus priekšmetus. Kārļu skolas jaunieši piedāvās koka auto demonstrējumus, notiks arī akustisks koncerts, kur ar dziesmām un ģitārspēli uzstāsies Ķoņu skolas mūzikas skolotāja Agrita Gruzdiņa, kā arī seno mūzikas instrumentu meistars Raitis Jelevičs ar saviem kolēģiem.

Pasākuma rīkotāja norāda, ka tiem apmeklētājiem, kuri Skaņākalna dabas parku apmeklēs kājām, ieeja sarīkojumā būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Visi savā būtībā esam dievi. Saruna ar Leļļu teātra režisoru Ģirtu ŠoliKāpēc pašmērķīga izklaide ir līdzīga pārlieku saldu konfekšu došanai bērniem? Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli pirms izrādes "Dželsomīno melu zemē" pirmizrādes Liepājas teātrī
Draugiem Facebook Twitter Google+