×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Sasniegts koksnes eksporta rekords (1)

Foto - Liena JaunbelzereFoto - Liena Jaunbelzere

Jau ilgāku laiku samērā nozīmīgu lomu ne tikai meža nozares, bet arī daudzu Latvijas uzņēmēju eksporta biznesā spēlē valūtas kursa svārstības. Austrumu kaimiņa – Krievijas – rubļa vērtība pēdējā gada laikā ir samazinājusies.

“Kā galvenais risks jāvērtē Krievijas rubļa vērtības samazinājums pret eiro, pēc kā Krievijas saplākšņa ražotāju konkurētspēja tirgū palielinās,” aģentūrai LETA apstiprina “Trojas” valdes loceklis Jānis Biķis. “Marsh Latvia” kredītrisku konsultante Sandra Smiltniece vērtē, ka pašlaik īsti izteiktas konkurences no Krievijas ražotāju puses nav, tie meklē izdevīgus kontaktus Latvijā, jo augstu novērtē tieši mūsu uzņēmumu piedāvāto kvalitāti. Krievijas uzņēmumi, izmantojot partnerattiecības ar Latviju, piegādā daļēji pabeigtu preci, Latvijā tā tiek apstrādāta un pārdota tālāk. “Šāds biznesa modelis pašlaik ir ļoti aktuāls un labi darbojas,” uzskata S. Smiltniece.

Tajā pašā laikā, kopš Lielbritānijā sākušās asas diskusijas par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības, mārciņas kurss ir sācis šķobīties. Referendums par tā saukto “Brexit” notiks 23. jūnijā, un notikumi Lielbritānijā ir svarīgi Latvijas meža nozarei, jo tā ir lielākais Latvijas kokrūpnieku eksporta tirgus. 2015. gadā meža nozares izvedums uz šo valsti palielinājās līdz 386 miljoniem eiro, kas ir 19% no kopējā eksporta apjoma, liecina zemkopības ministra apkopotā informācija. Kopš pagājušā gada beigām britu mārciņas vērtība ir samazinājusies – vēl novembrī mārciņas vērtība bija 1,43 eiro, bet aprīļa sākumā – jau 1,24 eiro. Finanšu ekspertu vērtējumā uztraucoša ir ar šo procesu saistītā nenoteiktība un neprognozējamība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. bet fakts, esam līderi tieši dabas bagātību eksportā

Draugiem Facebook Twitter Google+