Mobilā versija
+5.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Sasniegts koksnes eksporta rekords (1)

Foto - Liena JaunbelzereFoto - Liena Jaunbelzere

Jau ilgāku laiku samērā nozīmīgu lomu ne tikai meža nozares, bet arī daudzu Latvijas uzņēmēju eksporta biznesā spēlē valūtas kursa svārstības. Austrumu kaimiņa – Krievijas – rubļa vērtība pēdējā gada laikā ir samazinājusies.

“Kā galvenais risks jāvērtē Krievijas rubļa vērtības samazinājums pret eiro, pēc kā Krievijas saplākšņa ražotāju konkurētspēja tirgū palielinās,” aģentūrai LETA apstiprina “Trojas” valdes loceklis Jānis Biķis. “Marsh Latvia” kredītrisku konsultante Sandra Smiltniece vērtē, ka pašlaik īsti izteiktas konkurences no Krievijas ražotāju puses nav, tie meklē izdevīgus kontaktus Latvijā, jo augstu novērtē tieši mūsu uzņēmumu piedāvāto kvalitāti. Krievijas uzņēmumi, izmantojot partnerattiecības ar Latviju, piegādā daļēji pabeigtu preci, Latvijā tā tiek apstrādāta un pārdota tālāk. “Šāds biznesa modelis pašlaik ir ļoti aktuāls un labi darbojas,” uzskata S. Smiltniece.

Tajā pašā laikā, kopš Lielbritānijā sākušās asas diskusijas par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības, mārciņas kurss ir sācis šķobīties. Referendums par tā saukto “Brexit” notiks 23. jūnijā, un notikumi Lielbritānijā ir svarīgi Latvijas meža nozarei, jo tā ir lielākais Latvijas kokrūpnieku eksporta tirgus. 2015. gadā meža nozares izvedums uz šo valsti palielinājās līdz 386 miljoniem eiro, kas ir 19% no kopējā eksporta apjoma, liecina zemkopības ministra apkopotā informācija. Kopš pagājušā gada beigām britu mārciņas vērtība ir samazinājusies – vēl novembrī mārciņas vērtība bija 1,43 eiro, bet aprīļa sākumā – jau 1,24 eiro. Finanšu ekspertu vērtējumā uztraucoša ir ar šo procesu saistītā nenoteiktība un neprognozējamība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. bet fakts, esam līderi tieši dabas bagātību eksportā

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalsts (1)Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+