×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
16. marts, 2017
Drukāt

Koku izcirtējam Rīgā piemēro sodu 70 eiro apmēra

Foto - LETAFoto - LETA

Plaukstoša papele.

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) par koku izciršanu Rīgā, Kuldīgas ielā, reālo darbu veicējam piemēro 70 eiro sodu, aģentūru LETA informēja pārvades pārstāve Elīna Ezeriņa.

Pēc viņas paustā, DAP ierosinātās administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanas laikā Pierīgas reģionālās pārvaldes darbinieki konstatēja, ka viena no nozāģētajām papelēm zāģēšanas brīdī bija sasniegusi trīs metru apkārtmēru, tāpēc koka nozāģēšanai bija nepieciešama atļauja no DAP.

Tā kā atļauja nebija prasīta, reālo darbu veicējam – privātpersonai – piemērots 70 eiro naudas sods, kuru likumā paredzētajā kārtībā ir iespējams pārsūdzēt, skaidroja Ezeriņa.

Jau ziņots, ka pagājušā gada novembra beigās, neņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments sāka deviņu koku nociršanu Hāmaņa muižas apkārtnē.

Vides aktīvisti kopā bija savākuši 465 parakstus pret koku nociršanu, kurus iesnieguši Rīgas domē, tomēr atbildi nav saņēmuši.

Iniciatore parakstu vākšanai pret koku nociršanu Hāmaņa muižas apkārtnē Ingrīda Ērenpreisa aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka koku stāvokli vērtējis arī eksperts Gvido Leiburgs, kurš atzinumā rakstījis, ka koki ir glābjami. Šis atzinums arī esot nosūtīts Rīgas domei un Dabas aizsardzības pārvaldei, tomēr tas neesot ņemts vērā.

Savukārt Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe pastāstīja, ka papeles tiek zāģētas visā pilsētā, jo padomju laikos stādītie koki esot novecojuši un bīstami.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+