×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

Kola memuāru lietā rekordliela kompensācija (1)

Helmuts KolsHelmuts Kols

Vācijas tiesa ceturtdien lietā par bijušā kanclera Helmuta Kola memuāru neautorizētu izdošanu piespriedusi to autorus un izdevēju izmaksāt par Vācijas atkalapvienošanas tēvu dēvētajam politiķim rekordlielu kompensāciju.

Tiesneši lika grāmatas autoriem un izdevējam samaksāt Kolam par uzticības pārkāpšanu un kaitējumu reputācijai miljonu eiro.

“Šī ir lielākā summa, kādu Vācijas tiesa piespriedusi lietā par privātuma tiesībām,” teikts Ķelnes apgabaltiesas paziņojumā.

Kols 2001. un 2002.gadā sniedza intervijas žurnālistam Heribertam Švānam vairāku sējumu memuāru projektam, kas pusceļā tika pārtraukts. Interviju ierakstu kopējais ilgums pārsniedz 630 stundas.

Vairāk nekā pēc 10 gadiem Švāns izmantoja šos materiālus, kā līdzautors strādājot pie biogrāfijas “Mantojums: Kola protokoli”, kas tika izdota 2014.gada beigās un kļuva par bestselleru.

Kolu grāmatas parādīšanās sadusmoja, un viņš tiesā panāca, ka tās atkārtota izdošana tiek aizliegta.

Grāmatā, kuras otrs līdzautors ir Tilmans Jenss, Kols apgalvo, ka demokrātijas atbalstītāju protestu nozīme Berlīnes mūra krišanā bijusi mazāka, nekā pieņemts uzskatīt, un ka pēdējā padomju līdera Mihaila Gorbačova vēsturiskā nozīme tiekot pārspīlēta.

Tiesa ceturtdien atstāja spēkā aizliegumu atkārtoti publicēt 116 grāmatas daļas, kas atbilstoši tiesas skaidrojumam esot iegūtas no konfidenciālām diskusijām.

Švāns skaidroja, ka piedāvājis Kolam iespēju apturēt ierakstu, kad tiek apspriesti jautājumi, kurus viņš nevēlas publiskot.

Švāna un Jensa, kā arī izdevniecības “Heyne” juristi solīja spriedumu pārsūdzēt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+