×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Koļas Blahera vijoles krāsas Rīgā un Rēzeknē

Kola_Blahers_4

“”Sinfonietta Rīga” ir īpaša notikuma gaidās. Mums atkal būs laime muzicēt kopā ar izcilo vijolnieku Koļu Blaheru. Ārkārtīgi aizrautīgu, radošu, harismātisku mūziķi, kurš teju desmit gadus ir bijis Berlīnes filharmoniķu un Klaudio Abado vadītā Lucernas festivāla orķestra pirmā vijole,” saka “Sinfonietta Rīga” direktore Baiba Kurpniece.

“Koļa Blahers ir ļoti daudzpusīgs mūziķis. Eiropā viņš ir vienlīdz labi pazīstams gan kā solists, gan kā kamermūziķis, vijoles pedagogs un atskaņojuma vadītājs. Arī Rīgas koncertā viņš būs atskaņojuma vadītājs jeb diriģents un vijole. Tas tiešām ir apbrīnas vērts, ar kādu aizrautību viņš spēj vadīt orķestri, kā atskaņojums pārvēršas neaizmirstamā notikumā gan spēles procesā iesaistītajiem profesionāļiem, gan klausītājiem,” turpina B. Kurpniece.

Koļa Blahers klausītājus sajūsmina ar neaizmirstamu, smalki izkoptu toni un asi vērīgu interpretāciju. Viņa skatuves partneres Stradivari vijoles vārds “Tritons” gan rosina raudzīties 20. gadsimta virzienā, taču Blahera stihija drīzāk ir 19. gadsimta romantiskā mūzika, kas Rīgas programmā veidota ar izteikti vācisku akcentu. Koncerta repertuārs virzīsies no Ludviga van Bēthovena kareivīgā “Koriolana” pie jūsmīgi kantilēnās “Romances”, iekļaujot vienu no krāšņākajiem un melodiskākajiem Johanesa Brāmsa opusiem, turpinot līdz sulīgi dzīvīgajam Bēlas Bartoka “Divertismentam” koncerta finālā.

“Koncertam Blahers izvēlējies ļoti skaistu un daudzkrāsainu programmu. Mūzikas mīļotājiem labi pazīstamu repertuāru,” norāda B. Kurpniece. “Nešauboties varu teikt, ka Koļas Blahera klātbūtne šai mūzikai piešķirs jaunas krāsas un idejas, tāpēc – laipni aicināti Lielajā ģildē.”

Iepriekš izcilais vijolnieks Rīgā viesojās 2013. gadā, kad kopā ar “Sinfonietta Rīga” atskaņoja Rīgā labi pazīstamu klasisko mūziku – Mocarta, Čaikovska un Šūmaņa skaņdarbus. Pirmoreiz viesojoties Rīgā, K. Blahers atzinīgi novērtēja “Sinfonietta Rīga” mūziķus, sakot – “Tā ir ļoti jauna un entuziasma pilna grupa, viņiem patīk aizrautīgi strādāt un radoši eksperimentēt. Man ir liels baudījums ar viņiem sadarboties, jo viņi pilnībā spēj nodoties mūzikai.”

Varbūt noder

27. II 19.00 Lielajā ģildē (EUR 7 – 25);

28. II 18.00 Latgales vēstniecībā “Gors” (EUR 7 – 15).

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Programma:

Ludvigs van Bēthovens, uvertīra “Koriolans”, op. 62;

Ludvigs van Bēthovens, Romance vijolei un orķestrim Sol mažorā, op. 40;

Johanness Brāmss, Vijoļkoncerts Re mažorā, op. 77;

Bēla Bartoks, “Divertisments”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+