×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
1. augusts, 2016
Drukāt

Koļegovas maciņš: Atbildes sniegtas, neskaidrība paliek (25)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidāte Inga Koļegova savās amatpersonas deklarācijās daudzkārt norādījusi patiesībai neatbilstošu informāciju, turklāt jau desmit gadus bijusi tikai formāla līdzīpašniece uzņēmumā ar miljonu dividendēm, kura īstais noteicējs un arī labuma guvējs ir viņas brālis. Tas izriet no I. Koļegovas sniegtajām atbildēm par neskaidrībām un “brīnumiem” viņas pēdējo desmit gadu amatpersonas deklarācijās, savukārt paša uzņēmuma dati rada aizdomas par dīvaini zemām oficiālajām algām tā darbiniekiem.

“Piekrītu, ka atsevišķos deklarācijas publicējamās daļas punktos esmu pieļāvusi neprecizitātes, kuras novērsīšu, konsultējoties ar VID. Paldies, ka uz tām norādījāt!” “LA” atzīst līdzšinējā Valsts vides dienesta ģenerāldirektore I. Koļegova. Taču īstenībā runa ir nevis par “neprecizitātēm”, bet par to, ka iespējamā nākamā VID vadītāja, kuru par labāko kandidāti atzinusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, ir savās amatpersonas deklarācijās daudzkārt norādījusi nepatiesas un maldinošas ziņas.

“Diemžēl daļa no informācijas elektroniskajā deklarēšanas sistēmā tobrīd bija jāievada manuāli, līdz ar to ir iespējamas šādas pārrakstīšanās kļūdas,” šādi I. Koļegova skaidro gan to, kāpēc 164 470 latu dividendes minētas kā 164 470 litu dividendes, gan to, kādēļ deklarācijā uzrādīts neeksistējoša uzņēmuma nosaukums, gan to, kādu iemeslu dēļ minētas viņai nemaz nepiederoša uzņēmuma it kā maksātas dividendes.

Arī deklarācijās regulāri minētais apgalvojums par dividendēs saņemtās naudas izlietojumu esot “kļūdaini saglabājies, ielasot informāciju no iepriekšējā gada deklarācijas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Visi skaistums Latvijā nāk no laukiem un no pilsētās salīdušiem lauķiem.

 2. Viss uz pieres uzrakstīts, tāpat kā Fraijeram Beļašam un vēl kādai.

 3. Te nu tieshaam – kaza par daarznieku! Visas taas sanjemshanas-dividendes-daavinaashanas ir parasta mellaas vai peleekaas naudas atnazgaashanas sheemas. Ir gadiijies straadaat siikaa privaatkompaanijaa – taada veida ´´nodoklju optimizaacija´´ – parasta lieta, kad nepietiek oficiaalaas naudas bankas kontaa oficiaaliem iepirkumiem. Parasti gan aizdod, bet te droshi vien aizdeva braalis savu maasas ´´uzdaavinaato´´ naudu. Tur buutu darbs gan VIDam, gan KNAB!

 4. Tāda “pārrakstīšanās” jau īsti labi iederas VID. Kad 2013.gada beigās VID atriebās SIA “Omega-Rīga” algas kreditora pārstāvim par materiāla ievietošanu sociālajā tīklā par SIA “Omega-Rīga” dīvaino bankrotu, kur vācu uzņēmējs H.Bergs nozaga valstij 212000Ls, tad arī sekoja pārrakstīšanās pēc pārrakstīšanās. Problēma tur bija tā, ka vācieša bankrota shēmu 2004.g. atbalstīja VID darbinieki Māris Grende un Lorencs Purmalis. Tā piekrāpts tika arī algas kreditors P.Martinovs, kaut tā ir pirmās kārtas piedziņa. Un tādu shēmu vazāt internetā taču nedrīkst! UN tad VID darbinieces fiksi pārtaisīja algas kreditora pārstāvim izmaksātu summu, kas bija saimnieciski izdevumi, par tādu, kas apliekama ar IIN. Izmaksātāja uzņēmuma – akciju sabiedrības “LAnd Real Estate” grāmatvede LĪga 2013.g. beigās atzinās, ka izmaksas kodu tādu esot ierakstījusi pēc VID pasūtījuma un sarakstē ar summas saņēmēju tāda VID pārstāve Valentīna Lovčinovska bija viltojusi izmaksas datumu. Tādā datumā, kādu uzrādīja V.Lovčinovska, bijušais Omegas algas kreditors nekādu summu saņēmis nebija. Izkrāpti tika 150 lati. Jāpiebilst, ka tur citiem līdzīgas kompensācijas saņemējiem tā LĪga tō tomēr ierakstīja kā saimnieciskos izdevumus. Koļegovai ir VID metodēm atbilstošs “stils”, tāpēc jau tiek virzīta-šitādas shēmas zels un plauks.

 5. Zaļā Ventspils korumpanta mafija lēnām, bet pārliecinoši pārņem Valsti.
  Apsveicu visus ZZS aklos fanus!

 6. Taisnošanās sanākusi gluda kā āža kāja. :)) Kauns tantei pašai, Danai un visai ZSS, ka tādu personu grib likt par VID vadītāju. Tad jau no valsts viedokļa labāk likvidēt to kantori, nevis uzturēt negodīgu struktūru ar palielinātu vadītāja atalgojumu.

 7. Te nu noderēs vecais labais teiciens – “āzis par dārznieku”…

 8. Mīļā, LA, lūdzu, paskaidro man, vecam cilvēkam – kāpēc Latvijā vadošajos amatos redzams arvien vairāk krievu uzvārdu un krievvalodīgu personu. Atkārtojam 39.-40. gadu?

 9. Piekrītu pastalniekam-kā var liela biznesa cilvēks var tikts ievēlēts tādā atbildīgā vietā kā VID!!! Vai tad tas nebus interešu konflikts?! Vai mūsu valstī nav vairs neviena gudra izglītota amatpersona kā tik Koļegova????

 10. seksigā Reizniece nošauj greizi Atbildēt

  .. šim amatam nedeŗ. Starp citu, tur ir interešu konflikts.

 11. VID direktore,kas sāka atbrīvoties, gan nesekmīgi, no redzami negodīgiem darbiniekiem, kaut ko darīt, lai budžetā bez atvilkumiem no pensijām, aldziņām un mazdārziņu sakņu tirgotājiem, bija spiesta aiziet, Reizniece Ozola steidz kārtot atpakaļ iztramdīto pūzni un atradusi īsto, kas nemainīs vareno pozīcijas.

  • Piekrītu!
   Un šī kandidāte neder kategoriski! Ja melo – pats par sevi saprotams, ka mele nevar vadīt VID. Ja nemelo, tad tik nevērīga un pavirša un nezinoša persona, kas nevar ar pilnu atbildību pat savu deklarāciju (pārdesmit rindiņas) aizpildīt, nevar vadīt VID, kur nedrīkst pieļaut tādas kļūdas, bet datu apjomi ir milzīgi!

 12. šī kundze nav īstā tam amatam, tad jau labāk atpakaļ ņemt iepriekšējo, tā vismaz TIK nekaunīgi nemeloja 😀

 13. Šī supernekaunīgā tante ( Koļegova ) VISUS uzskata par IDIOTIEM !!!! Nesodāmības atmosfērā ilgu laiku pavadījusi , viņa jau vairs nav spējīga ļoģiski izvērtēt kur un ko var vai nevar MELOT !!! Un savā pārākuma apziņā domā ,ka var visiem tā mierīgi iespļaut sejā un tā mierīgi paņemt VID SAVU kriminālo darījumu piesegšanai . Izdosies, bet tikai tad, ja lēmēji būs tādi paši meļi un zagļi kā viņa pati !!!

 14. Interesanti, ka šādas aplamības deklarācijās VID pamana tikai brīdī, kad cilvēks tiek virzīts VID direktora matam. Vai VID darbiniekiem tas nebija jāpamana jau iepriekš? Atliek vien izdarīt secinājumus par VID kontrolēm un deklarācijas pārbaudēm.

  • Hm…šajā pat portāla lasāma ziņa ka deputāts Liepiņš zaudē savu mandātu dēļ neprecīzi aizpildītas amatpersonas deklarācijas un zaudētas tiesvedības. Kurš ierosinās lietu pret šo kundzi?

 15. Nu melo acīs skatīdamās. Jau nelabi metas no taisnošanās. Un Reizniece- Ozola vēlamo pasniedz kā esošu. Cik var tautu uzskatīt par muļķiem, kas neko nesaprot. Valstij jākalpo cilvēkiem, ne otrādi.

 16. Vai tad aizmirsāt ka Reiznieces vīrs savulaik izspieda neoficiālu naudu no Aerodium, par ko vēstija TV sižets? It kā naudu priekš krusttēva Lembiona… Tāds tādu atrod.

 17. Un šahistei nepietika prāta pašai to deklarāciju apskatīt, pirms šamo uzrunāja un aicināja…
  Kārtējais cirks …
  :(?

 18. Melo un melo. Ja ticam, ka šī kundze pārrakstījās. Tad viņa ir pavirša, nepārbauda uzrakstīto un par saviem tekstiem nenes atbildību. Pārrakstīties var ar cipariem (samaina vietām),bet nevis ar firmas nosaukumu un reģistrācijas numuru. Šī viltīgā un melīgā sieviete pa gabalu jātur no VID vadības. Arī jāpārbauda tie, kuri viņu izvirzīja un tie, kuri balsoja par. Mums,nodokļu maksātājiem, arī ir teikšana.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Tas, kurš PIRMAIS ieteica (nominēja) Rēzeknes gaišo galvu šim postenim, ir valsts noslēpums! Tā ir atslēga ieinteresētai biedru grupai, kas tāpat kā masoni, visu tur slepenībā. Normāli būtu, ja nominētājs sēdētu blakus kundzei un diskusiju reizēs auditorijai un visai Latvijas sabiedrībai plaši izskaidrotu savu redzējumu un to, kas tad īsti ir tie Koļegovas lielie plusi, ar ko viņa ir pārāka par konkursu neizturējušiem.

 19. Kur atrod šos amata kandidātus???

 20. Kā cilvēks, kas nodarbojas ar biznesu var ieņemt amatu valsts struktūrās? Tad jau vara ir saaugusi ar biznesu, jeb vara ir biznes.

  • Savādi – vara ir bizness un bizness ir vara? Kurā vietā gods, prāts un sirdsapziņa??? Ja nemāk konkrēti paskaidrot, tad nav ko bīdīt tādā amatā. Vai tauta tiek uzskatīta tikai par balsotāju masu???

Draugiem Facebook Twitter Google+