×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

Koļegova sev piederošās “Pallogs” kapitāldaļas atdos brālim (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Pašreizējā Valsts vides dienesta (VVD) vadītāja Inga Koļegova, kas oficiāli izvirzīta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores amatam, atdos brālim sev piederošās koka palešu ražošanas uzņēmuma “Pallogs” kapitāldaļas.

To trešdien intervijā Latvijas Radio teica Koļegova. Viņa norādīja, ka šāds lēmums pieņemts jau labu laiku atpakaļ, taču līdz šim nav bijis fiziski laika to izdarīt.

Viņa atzīmēja, ka tas tiks darīts, lai dzēstu jebkādas šaubas par viņas līdzdalību uzņēmumā.

Savukārt skaidrojot savā deklarācijā norādīto dividenžu saņemšanu no “Pallogs” un vairāku simtu tūkstošu atdāvināšanu brālim Mārim Zudānam, Koļegova norādīja, ka tas ir ne tikai likumīgi, bet arī taisnīgi, ka viņa atdod brāļa nopelnīto naudu atpakaļ.

“Neesmu darījusi neko tādu, par ko būtu jākaunās,” teica Koļegova. Viņa arī piebilda, ka “Pallogs” ir veiksmīgs uzņēmums, kas Kokneses novadā dod darba vietas 200 cilvēkiem un nodrošina to ģimenēm iztiku.

“Lursoft” dati liecina, ka Koļegova ir 50% kapitāldaļu īpašniece uzņēmumā “Pallogs” un dividendēs no uzņēmuma viņa pērn saņēmusi 320 000 eiro. Kā skaidro pati Koļegova, viņa šīs dividendes pērn dāvinājusi savam brālim. Tāpat Koļegova pērn izsniegusi aizdevumus 220 914 eiro apmērā.

Medijos Koļegova skaidrojusi, ka ir tikai formāla “Pallogs” līdzīpašniece, bet labuma guvējs ir viņas brālis. Arī dāvinājumi esot izsniegti brāļa ģimenei. Tiesa, uzņēmuma gada pārskatos nav atrodama norāde, ka uzņēmuma līdzīpašniece tam būtu aizdevumā izsniegusi iespaidīgas summas, kas rada aizdomas par šo līdzekļu izmantošanu ”aplokšņu algu” maksāšanai, norāda mediji.

“Pallogs” īpašnieki līdzīgās daļas ir Koļegova un Elmārs Švirksts. Koļegovai puse uzņēmuma pieder kopš 2005.gada, kad viņa 50% uzņēmuma daļu pārņēma no sava brāļa.

“Pallogs” pērn strādāja ar 11 692 986 eiro apgrozījumu un 985 135 eiro peļņu.

Iepriekšējā VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone maija beigās atstāja amatu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Hūte no Ventspils Atbildēt

    Vo, vo, es šādu “atdošanu” ģimenes locekļiem arī veicu, kad tik apstākļi to prasa.

  2. Ōkus – fōkus… uun… viss atkal kārtībā !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. Varbūt, lai būtu pavisam atklāti, Koļegovai derētu tautai pastāstīt to, kāpēc šitāda shēma vispār bija vajadzīga ? Kāpēc māsai vairāk kā desmit gadu bija jābūt par uzņēmuma līdzīpašnieci ? Kāpēc brālis pats nevarēja būt 100% īpašnieks un pa tiešo saņemt dividendes ? Kāpēc ?

  4. bauri, mācieties,kā to s….. jāmaisa !

  5. labi, ka ir brāļi…

Draugiem Facebook Twitter Google+