×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. maijs, 2012
Drukāt

Kolekcija princeses Greisas piemiņai

monako_2

Kompānija “Montblac” Rīgā pirmo reizi Baltijā iepazīstinājusi ar Monako princeses Greisas Kellijas piemiņai radīto rotaslietu, rakstāmpiederumu un pulksteņu kolekciju “Princesse Grace de Monaco”. Šogad aprit 30 gadi kopš viņas traģiskās nāves. 


Greisa Kellija pazīstama kā leģendāra un izcila personība. Savas elegances un labdarības dēļ viņa dažkārt salīdzināta ar Lielbritānijas princesi Diānu.

Greisa Kellija dzimusi 1929. gada 12. novembrī ASV, Filadelfijā, Pensilvānijas štatā. Agrā jaunībā bija pieprasīta aktrise, taču sākotnēji akceptēja vien viņas skaistumu, nevis aktrises talantu. Mērķ-tiecīga sevis pilnveidošana viņai nodrošināja daudzas lomas gan kino, gan teātros. Greisas Kellijas elegance un karaliskais vēsums iekaroja pasaulē pazīstamā trilleru un spriedzes filmu veidotāja režisora Alfrēda Hičkoka sirdi – Greisa kļuva par režisora liktenīgo mūzu, spēlēja daudzās viņa filmās. Kino karjeras laikā Greisa Kellija strādājusi kopā ar kinozvaigznēm Klārku Geiblu un Evu Gārdneri, kā arī dziedājusi kopā ar Frenku Sinatru un Lūisu Ārmstrongu. Spēlējusi daudzās kinofilmās, piemēram, ”Noķert zagli”, ”Logs uz pagalmu” u. c. 1954. gadā par lomu filmā “Kantrimeitene” viņa ieguva ”Oskaru”.

1956. gadā Greisa Kellija apprecējās ar Monako princi Renē Grimaldi III. Laulībā viņiem piedzima trīs atvases – pašreizējais Monako princis Albērs, Monako princese Stefānija un Hannoveres princese Karolīna.

Princese Greisa Kellija gāja bojā 1982. gada 14. septembrī traģiskā autoavārijā. Ceļā no Kannām uz Monako negadījuma vietā izveidota piemiņas vieta, Monako alejā zied princesei veltītas rozes, atgādinot, ka dzīvība ir prieks un mīlestība nekad nebeidzas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+