×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2016
Drukāt

Kolekcijas monētas “”Baltars”. Porcelāns” rezervētas dažu minūšu laikā

Foto: LETAFoto: LETA

Rezervācijai pieejamās sudraba kolekcijas monētas “”Baltars”. Porcelāns” šodien tika rezervētas dažu minūšu laikā, aģentūru LETA informēja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

Rezervācijai bija pieejamas 400 monētas. Vienas rezervēšanas limits bija viena monēta.

Savukārt no otrdienas, 11.oktobra, monēta būs iegādājama Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā. Kasēs būs nopērkams 1000 monētu.

Kasēs Rīgā monētu tirdzniecība tiks sākta plkst.8, bet Liepājas filiālē – plkst.8.30. Vienam pircējam būs iespēja iegādāties divas monētas. Latvijas Bankas ēkas Rīgā tiks atvērtas pirms kasu darba laika, plkst.7, un uzreiz būs saņemami kases kārtas numuriņi.

Šonedēļ Latvijas Banka izlaiž šīs monētas tirāžas otro daļu. Monētas pirmā tirāža – 3000 monētu – tika izlaista augustā un izpelnījās lielu pircēju interesi. Toreiz Latvijas Bankas kasēs monēta tika izpirkta dažu stundu laikā.

Monētas kopējā tirāža ir 5000.

Šīs monētas cena Latvijas Bankas kasēs ir 53 eiro.

Monēta “”Baltars”. Porcelāns” veltīta Latvijas nacionālās kultūras lepnumam – porcelāna un fajansa trauku apgleznošanas darbnīcai “Baltars”. “Baltara” ražotnē tapušie dekoratīvās mākslas šedevri atbilst Eiropas un pasaules “Art Deco” dizaina augstāko sasniegumu līmenim un kļuvuši par Latvijas nacionālās kultūras lepnumu.

Kolekcijas monēta veidota, reproducējot šķīvja “Deja” attēlu. Monētas kalums veidots atbilstoši lēzena šķīvja formai. Kompozīcijas autors ir latviešu gleznotājs un grafiķis Romans Suta (1927-1944).

Monēta izgatavota Lietuvas monētu kaltuvē.

Kolekcijas monēta “”Baltars”. Porcelāns” ir maksāšanas līdzeklis Latvijā, tomēr maz ticams, ka monēta reāli nonāks apgrozībā, jo pēc būtības tā ir mākslas darbs un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasīta.

Porcelānam veltītā eiro kolekcijas monēta ir viena no septiņām kolekcijas monētām, ko šogad iecerējusi izdot Latvijas Banka. Šogad pie pircējiem jau nonākušas arī sudraba kolekcijas monētas “Pasaku monēta II. Eža kažociņš” un “Nacionālais uzņēmējs”.

Gan 2014., gan 2015.gadā Latvijas Banka izdeva sešas kolekcijas monētas. Interesenti informāciju par Latvijas Bankas kasēs nopērkamajām kolekcijas monētām var meklēt centrālās bankas tīmekļa vietnē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+