×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. augusts, 2016
Drukāt

Kolektīvās iepirkšanās durvis aizveras. Igauņu “ķirsis” aiziet no Latvijas (1)

Foto - SCANPIX/LETAFoto - SCANPIX/LETA
Viedoklis

Orientējas uz vietējiem

"Pērkam kopā" vadītāja Sabīne Ozola: "Mums ir patiesi žēl, ka viens no lielākajiem konkurentiem ir beidzis pastāvēt, jo ikviena slikta ziņa nenes pienesumu nozarei kopumā. Kolektīvā iepirkšanās joprojām ir visērtākais veids, kā iepazīties ražotājam vai pakalpojumu sniedzējam ar savu pircēju, tāpēc šāda veida iepirkšanās pastāvēs tik ilgi, kamēr vien būs pārdevēji un pircēji. Mēs šobrīd lielu akcentu liekam uz Latvijā radītām lietām, tādējādi dodot platformu sevi pieteikt pašmāju uzņēmējiem. "PerkamKopa.lv" ir "Draugiem Group" uzņēmums – pie mums strādā 20 profesionāļi, veidojot mēnesī 210 000 eiro apgrozījumu no 600 piedāvājumiem."

Viena no lielākajiem kolektīvās iepirkšanās portāliem “Cherry.lv” uzturētājs SIA “Cherry Media” ceturtdien pasludināts par maksātnespējīgu un par tā maksātnespējas administratori iecelta Daiga Sproģe, “LA” uzzināja Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesā.

Tas nozīmē, ka visi kreditori mēneša laikā var pieteikties pie maksātnespējas administratores, lai varētu pretendēt uz neatgūtajiem līdzekļiem. Ka šādu kreditoru nav maz, liecina fakts, ka par aptuveni 4452 kuponiem par kopējo summu 113 118 eiro šis uzņēmums nav pārskaitījis naudu pakalpojumu sniedzējiem.

Jāatgādina, ka “Cherry.lv” bija viens no lielākajiem kolektīvās iepirkšanās portāliem, kas 2012. gada maijā paziņoja par apvienošanos ar otru lielāko nozares portālu “Citylife.lv”. “Cherry Media” pilnībā pieder Igaunijas uzņēmumam “Cherry Media” OU. Pēc apvienošanās nozares līderi paziņoja par plāniem palielināt ieņēmumus līdz pieciem miljoniem Latvijā, bet Baltijā šo grupas portālu apgrozījums varētu pieaugt līdz 35 – 38 miljoniem eiro. Tiesa, pagaidām čiks vien no tā iznācis, un tagad ir darbs patērētāju sargiem kopā ar tiesībsargiem.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) jau sniedzis vairāk nekā 200 konsultācijas, kā arī aicinājis pakalpojumu sniedzējus sniegt ar portāla “Cherry.lv” apmaksātos pakalpojumus patērētājiem. PTAC līdz šim saņēmis deviņas sūdzības.

Viena no kompānijām, kas cietusi vislielākos zaudējumus, ir fitnesa klubs “Atlētika”, kam zaudējumi “Cherry” maksātnespējas dēļ pārsnieguši 30 tūkstošus eiro. Lai arī “LA” jau vairāk nekā pirms mēneša mēģināja iegūt komentāru par notikušo, “Atlētikas” pārstāvji detalizētākus skaidrojumus un komentārus nesniedza.

Saskatot noziedzīga nodarījuma pazīmes kolektīvās iepirkšanās portāla SIA “Cherry Media” darbībās, PTAC jau šā gada jūlijā vērsies Valsts policijā, “LA” informēja centra pārstāve Sanita Gertmane. Pēc darbības pārtraukšanas “Cherry Media” PTAC sniegusi ziņas par 221 pakalpojumu sniedzēju, kuru kuponi kopš 2015. gada decembra pārdoti kolektīvās iepirkšanās portālos “Cherry.lv” un “Citylife.lv”. No uzņēmuma sniegtās informācijas izriet, ka apmēram par 4452 kuponiem par kopējo summa 113 118 eiro “Cherry Media” nav pārskaitījusi no patērētājiem saņemto naudu pakalpojumu sniedzējiem.

Pēc tam kad šā gada 27. maijā PTAC rīcībā nonāca informācija par “Cherry Media” portālu “cherry.lv” un “citylife.lv” darbības pārtraukšanu, PTAC ir sazinājies ar lielāko daļu pakalpojumu sniedzēju, lai tos aicinātu patērētājiem nodrošināt no “Cherry Media” iegādātos pakalpojumus. Lielākā daļa pakalpojumu sniedzēju joprojām sniedz patērētājiem iegādātos pakalpojumus, neskatoties uz to, ka nav saņēmuši no “Cherry Media” patērētāju samaksāto naudu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu tad beidzot ,baigi vajag

Draugiem Facebook Twitter Google+