×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. augusts, 2012
Drukāt

Koļerovs – nevēlamo personu sarakstā

Foto-LETAFoto-LETA

Kremlim pietuvinātais polittehnologs Modests Koļerovs un viņa lolojuma, tendenciozās ziņu aģentūras “Regnum” redaktors Igors Pavlovskis pasludināti par Latvijai nevēlamām personām.


 

Lēmumu par šo Krievijas Federācijas pilsoņu iekļaušanu “melnajā” sarakstā pieņēmis Ārlietu ministrs, un lēmums nav apstrīdams tiesā. Lēmums pieņemts, balstoties uz kompetentas iestādes sniegto informāciju par M. Koļerova un I. Pavlovska Latvijā slēptā veidā īstenotajām aktivitātēm. Tās bijušas vērstas pret Latvijas drošības interesēm, tostarp teritoriālo vienotību un valsts ekonomisko drošību. Iekļaušana šajā sarakstā tomēr neliegs abiem kungiem ceļot uz Šengenas zonas valstīm. Jūnija vidū M. Koļerovs kopā ar I. Pavlovski viesojās Latvijā, lai prezentētu savu brošūru ar dažādiem impēriskiem spriedelējumiem, kuras izdošanu atbalstījis Krievijas ekonomista Igora Jurgena un viena no “Saskaņas centra” līderiem Jāņa Urbanoviča vadītais “Baltijas forums”. “Krieviem Latvijā ir tiesības uz reģionālo valodu. M. Koļerovs pauda arī uzskatus, ka Krievijai vajadzējis ar saviem līdzekļiem vairāk palīdzēt krievu valodas aktīvistiem referendumā, kritizēja ES, kura pie savu austrumu kaimiņu robežām pieļauj “etnisko aparteīdu”, tāpat viņš aicināja atbalstīt ar visiem līdzekļiem krievu skolas Latvijā. Tikšanās laikā jūnijā M. Koļerovs pauda izbrīnu, kāpēc viņam liegta iespēja iebraukt Igaunijā un Lietuvā, taču uz Latviju viņš vēl var atbraukt. Vizītes laikā M. Koļerovs apmeklēja arī Daugavpili, viņam bija tikšanās arī ar promaskavisku jauniešu organizāciju pārstāvjiem.

 

Kā ziņo “Nekā personīga”, savas pēdējās vizītes laikā Latvijā M. Koļerovs vizināts ar Saeimas autodienesta automašīnu, kas nodota “Saskaņas centra” lietošanā. Pašlaik M. Koļerovs skaitās Krievijas pirmās klases valsts padomnieks.

 

Bijis aģentūras “Regnum” galvenais redaktors, kā arī Vladimira Putina prezidentūras laikā no 2005. līdz 2007. gadam viņš vadīja prezidenta pārvaldi starpreģionālajiem un kultūras sakariem ar ārvalstīm. M. Koļerova un I. Pavlovska atzīšanu par Latvijā nevēlamām personām kritizējusi Krievijas vēstniecība Latvijā, kuras izpratnē rodas iespaids, ka atgriezušies “aukstā kara” gadi. Tiek piesaukta Latvijas iepriekš veiktā tendenciozo vēstures “ekspertu” Aleksandra Djukova un Vladimira Simindeja iekļaušana šajā sarakstā. “Kārtējo Latvijas puses nekonstruktīvo soli saskatām kā nopietnu kaitējumu izraisošu pragmatisma un savstarpēja izdevīguma balstītās attiecībās, un tā ir pretrunīga vārda brīvības un demokrātijas principiem,” paziņojumā presē uzsver Krievijas vēstniecības Preses dienests. Arī pats “Regnum” turpina savu ideoloģisko līniju, meklējot sev aizstāvjus. Par tādu kļuvis Baltkrievijas “informatīvi analītiskā” portāla “Impērija” vadītājs Jurijs Barančiks. Viņš uzskata, ka valstis, kas abus aktīvistus iekļāvušas nevēlamo personu sarakstā, parāda, kāda ārpolitika pret tām jāizmanto Krievijai un tikai tāda varot būt rezultatīva. “To var izteikt ar vienu lozungu – “Nāvi fašistu okupantiem!” Viss pārējais būs nekam nevajadzīgs un bīstams no Krievijas nacionālo interešu skatījuma, lai “nomierinātu agresoru”.

{source}
<iframe width=”700″ height=”525″ src=”http://www.youtube.com/embed/uHd1FD71PNU” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+