×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Kolkā atrasts izskalots milzu dzintars (11)

Foto: Māris GrīnpukalsFoto: Māris Grīnpukals

Kolkas pagasta iedzīvotājs Māris Grīnpukals pirmdien Kolkas raga apkaimē atrada no jūras izskalotu aptuveni 150 gramus smagu dzintaru, “LA.lv” pastāstīja pats akmens atradējs.

33 gadus vecais vīrietis atzina, ka dzintaru meklēšana ir viņa vaļasprieks. “Iepriekš jūras krastā jau esmu atradis dzintarus, taču tik liels gadījies pirmo reizi,” atzina vīrietis. Viņš teica, ka lielo guvumu izlicis pārdošanā sludinājumu vietnē “ss.lv”, par gramu dzintara prasot 10 eiro. “Par dzintaru prasu kopumā 1500 eiro. Mans mērķis nav dzintaru pārdot. Ieliku sludinājumu intereses pēc, lai redzētu, kāda ir atsaucība.”

Latvijas Dabas muzeja (LDM) Ģeoloģijas un paleontoloģijas nodaļas vadītāja Anita Saulīte sarunā ar “LA.lv” sacīja, ka Kolkas ragā atrastais dzintars ir viens no lielākajiem Latvijā pēdējos gados uzietajiem. Iespējams, tas nebūs vienīgais atradums, jo pēdējā vētra visai pamatīgi iekustināja jūras dzīles pie Sambas pussalas (Kaļiņingradas apgabalā), kur iegūst lielāko daļu pasaules dzintara.

LDM speciāliste stāstīja, ka ierastāk dzintaru var atrast rietumu piekrastē – Liepājas, arī Pāvilostas pusē – tuvāk Sambas pussalai. Jo tālāk no Liepājas piekrastes, jo dzintaru atrod retāk. “Līdz ar to Kolkas raga dzintars ir samērā rets atradums šai apkaimei,” atzina Saulīte.

Pēc viņas teiktā, pēdējos gados lielākais zināmais dzintars atrasts Pāvilostas apkaimē – aptuveni 300 gramus smags akmens. Vēl lielāks dzintars, sadalījies divās daļās, atrasts Nīcas pusē. Abi ir privātīpašumā, bet Pāvilostā atrasto saules akmeni iespējams apskatīt vietējā muzejā.

LDM šādu atradumu labprāt iegūtu savā īpašumā, taču to neļauj ierobežotie finanšu resursi, atzina Saulīte. “Dzintara cenas pēdējos gados ir ļoti strauji pieaugušas saistībā ar augošo pieprasījumu no Ķīnas. Ķīniešu pieprasījums pēc dzintara ir uzskrūvējis tā cenu,” teica Saulīte.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. tas vel ir mazins man ir 2 gb pa 200 gramiem

 2. es protu atrast tikai dzintara drupatiņas

 3. tādu jau visur var uzlikt!

 4. Vai Raivis?:P

 5. Kur lūdzu ir nomaksātie nodokļi par zemes dzīļu izmantošnu? Tātad būtu svēts pienākums atdot vietējiem muzejiem!

  • A ,ko Jūs pats darītu,vai vispār kādam ziņotu? Nu nevajag jau palikt smieklīgam ar saviem nodokļiem,ceru,ka tas bija joks,no Jūsu puses.

  • Nav muižnieku laiki, kad saki bija jāatdod.

  • Nu gan Tu jokains ar nodokļiem…

   slims ar skaudības dēmonu vai …?? grūti iedomāties citu iemeslu. Katrā gadījumā no malas izklausies LOTI jocīgi. Vienk. prasās pa purnu.

   Par muzeju gan skaista ideja, bet tam jānāk no atradēja, ja šis gabals patiešām ir ekskluzīvs. Es gan domāju, ka gan jau ir arī lielāki vai ar kaut ko īpašāki gabali.

   ak Tu skaudīgā gnīda.. Grūti Tev… 🙂

   Es gan izlasu un man prieks, ka cilvēks tādu dzintaru ir atradis un šitādas domas nenāk prātā. Fui cik pretīgi šitādi cilvēki. Vajadzētu viņus sūtīt uz citas planētas.

  • starpcitu.. padalījās jau arī ar Tevi lai Tu zinātu un papriecātos 🙂 .. tu..

 6. Tagad Kolkā gaidāms tūristu pieplūdums

 7. tad jau nevajadzeja likt sludinajumu jo ir daudz pirceju un gribetaju kas no dzintariem taisa visadas rotas lietas.. man tik lielu dzintaru nav nacies tarast skaists atradums

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7.3
Alūksne +4.7
Daugavpils +6
Saldus +6
Liepāja +5.8
Jelgava +7
Ventspils +6.0
Limbaži +5
Madona +5
Rēzekne +4
Draugiem Facebook Twitter Google+