×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2012
Drukāt

Kolorādo slaktiņa sarīkotājs bijis vientuļnieks

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par slaktiņa sarīkošanu Denveras priekšpilsētas kinoteātrī, tiek raksturots kā vientuļnieks un bieži redzēts ienesam un iznesam no savas mājas ieročus.

24 gadus vecais Džeimss Holmss kopš 2011.gada jūnijā ticis uzņemts Kolorādo universitātes doktorantūrā neirobioloģijas programmā, taču plānojis pamest doktora darba rakstīšanu.

Viens no kaimiņiem, kas dzīvojis tajā pašā daudzdzīvokļu namā, kurā Holmss apmeties pagājušā gada sākumā, stāsta, ka pēdējā laikā viņš bijis nomākts. “Viņš vienmēr nēsāja maskēšanās auduma bikses un cepuri,” stāsta Gabriels Masiass, piemetinot, ka redzējis Holmsu savā dzīvoklī ienesam un no tā iznesam ieročus. “Mēs viņu labi nepazinām, jo viņš ne arvienu nerunāja. Viņš vienmēr aiz sevis aizslēdza durvis.”

Savukārt blakus esošās mājas apsargs Melvins Evanss stāsta, ka reizēm redzējis Holmsu vietējā bārā, taču viņš vienmēr turējies savrup.

“Neviens viņu nepazina. Neviens,” piebalso kāds farmācijas students Bens, kurš arī dzīvo tajā pašā namā, kur Holmss un pamatā atvēlēts universitātes medicīnas fakultātes studentiem un pasniedzējiem. Viņš piebilst, ka Holmss gaitenī nevienu neesot sveicinājis vai atpazinis.

Holmsu ģimenes kaimiņš aizdomās turamā iepriekšējā dzīvesvietā Sandjego stāsta, ka pusaudža gados Holmss arī neesot biedrojies ar citiem apkaimes jauniešiem, vēsta vietējais laikraksts “San Diego Union-Tribune”. Tomēr ģimene esot bijusi “jauka” un apmeklējusi presbiterāņu baznīcu.

2006.gadā Holmss beidza Sandjego Vestvjū vidusskolu un iestājās Kalifornijas universitātē, kuru beidza 2010.gadā, iegūstot grādu neirobioloģijā.

Interneta vietne “Mashable.com”, kas novēro sociālos medijus, ziņo, ka neesot konstatēta nekāda Holmsa darbība tādās vietnēs kā “Facebook” vai “Twitter”.

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FBI) ziņo, ka 1987.gadā dzimušais Holmss nekad nav izdarījis vērā ņemamus likuma pārkāpumus un ka nekas nav zināms par viņa iespējamo saistību ar teroristiem. Vietējā policija vēsta, ka vienīgais reģistrētais Holmsa likumpārkāpums ir ātruma pārsniegšana 2011.gadā.

Vietējās policijas priekšnieks piektdien paziņoja, ka pēdējā mēneša laikā Holmss ar interneta starpniecību iegādājies vairāk nekā 6000 patronu. No tām 3000 patronu bija paredzētas triecienšautenei, 3000 – pistolei “Glock”, bet 300 – bisei. Viņš iegādājies arī vairākas triecienšautenes aptveres, no kurām viena, kas domāta 100 patronām, atrasta notikuma vietā. Munīcijas iegāde esot bijusi likumīga.

Tāpat Holmss pēdējo mēnešu laikā vietējos ieroču veikalos legāli iegādājies četrus šaujamieročus.

Kā ziņots, Holmss agrā piektdienas rītā Auroras kinoteātru kompleksā atklāja uguni uz skatītajiem vienā no pārpildītajām zālēm, kurā notika Betmena cikla jaunākās filma “The Dark Knight Rises” (“Tumšais bruņinieks atgriežas”) pirmizrāde. Saskaņā ar pēdējām ziņām slaktiņā 12 cilvēki tika nogalināti, bet 58 guva ievainojumus. Gandrīz visi cietušie tikuši sašauti, taču daži guvuši cita rakstura traumas izcēlušās panikas rezultātā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+